Поклонська поскаржилась на воду в окупованому Криму: брудна та смердюча

5 грудня 2020, 16:54
Читать новость на русском

Колишня так звана прокурорка окупованого Криму Наталія Поклонська заявила, що на півострові – катастрофа з водою. Поклонська каже, що з кранів тече смердюча рідина, від якої хворіють люди.

Вода – брудна, іржава, смердюча

Своє обурення станом справ з водою в Криму нелегітимна депутатка Держдуми висловила у телеграмі. Вона наголосила, що прісної води на окупованому півострові – нема.

Читайте також У кримчан з кранів вже тиждень тече коричнева вода: фото

У кранах тече брудна, іржава та смердюча вода, через яку люди починають масово хворіти на кишкові та шкірні захворювання,
– зазначила Поклонська.

На звернення Поклонської в ООН не реагують

Так звана політикиня пожалілась, що неодноразово протягом останніх кількох місяців зверталась до ООН, проте її скарги поки що ігнорують. У своєму дописі Поклонська пройшлась і по Організації Об'єднаних Націй

Однак найдавніша міжнародна організація, яка повинна захищати права людини, сьогодні виявилась лише здатна на констатацію фактів про гуманітарну катастрофу, що наближається і необхідність виділення грошей для її подолання,
– розкритикувала ООН Поклонська.

Причину проблем з водою так звана колишня кримська прокурорка пояснює так: каже, що питну воду перекрили у 2014 році через проведення референдуму.

Це важливо! Згідно з міжнародним законодавством, за катастрофу з водою у Криму повністю відповідає держава-окупант Росія.

Головне про проблеми з водою у Криму:

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом.
  • Після окупації Криму Росією у 2014 році, постачання води на півострів припинили.
  • Окупанти поповнюють запаси води в Криму із водосховищ природного стоку та підземних джерел. Регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • Влада України неодноразово заявляла, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе тільки після деокупації півострова.