Політолог пояснив, на що розраховує Чехія при своїй лояльності до Росії

10 жовтня 2017, 20:41
Читать новость на русском

Чехія розраховує, що при своїй лояльності щодо Росії вона отримає якісь економічні пріоритети зі сторони Кремля. Саме тому президент Чехії Мілош Земан і робить заяви на зразок пропозиції для України відмовитися від анексованого Криму.

Таку думку виданню "Апостроф" висловив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан заявив, що Україна повинна забути про анексований Крим, та запропонував владнати це питання за допомогою виплат офіційному Києву.

"Я не дуже розумію логіку чеського керівництва, тому що більша частина європейських країн розглядає ситуацію з Кримом як порушення європейських уявлень про законність. Їх хвилює не сам-собою Крим і не те, кому він належить, а те, що в Європі вперше за останні 50 років було здійснено акт ірредента (від'єднання від однієї території і приєднання до іншої)", – розповів експерт.

Читайте також: Україна ніколи не торгуватиме своєю територією: в МЗС відреагували на заяву Земана про Крим

Орєшкін пояснив, що в Чехії для визнання Криму територією Росії "є цілком зрозумілі економічні резони".

Чехія розраховує, що при своїй лояльності щодо Росії вона отримає якісь економічні пріоритети зі сторони Кремля. Але ні – не отримає, тому що в Росії зараз дуже слабка економіка,
– зазначив російський політолог.

Він наголосив, що Чехія робить ризикований крок, щоб віддалитися від європейських цінностей і наблизитися до російських: "Я думаю, що це помилка, тому що нічого Чехія на цьому не заробить, крім критики зі сторони Європейського союзу".

"Звичайно, президент Чехії має право говорити подібні речі. Але, я думаю, Чехії від цього краще не стане, та і її президенту теж. Він вибирає свою політичну позицію, але не варто з цього приводу дуже перейматися. Ну, сказав – то сказав. Що тут зміниться?", – висловив переконання Орєшкін.

Експерт наголосив, що для України набагато важливішим є те, що заявляють Німеччина, Британія, Франція, США та інші великі світові держави.