Політологи: За останній рік депутати ухвалили багато стратегічних рішень
За останні дві сесії депутати плідно попрацювали. Принаймні так вважають політологи.
Народні обранці менше блокували трибуну і відкрито конфліктували, а тому встигли ухвалити податкову і пенсійну реформи, й кілька інших довгоочікуваних законів.
“Вперше за 20 років принаймні хтось...Наші можновладці просто чудово розуміють, що це не з доброго діла робляться реформи, а з того, що розуміють, що через 2-3 роки без цих реформ просто, грубо кажучи, не буде не тільки парламенту, не буде взагалі держави. Бо держава просто стане банкрутом”, - сказав політолог Олексій Голобуцький.
Утім, попри кількісні показники, якість ухвалених законів залишає бажати кращого, кажуть експерти. Мовляв, депутати часто ухвалювали геть не те, чого хочуть громадяни.
“Ті законопроекти, що ухвалювались парламентарями, не отримали підтримку в суспільстві. Абсолютно не позначились на так званих економічних реформах. Більше того, і це важливо, ті законопроекти, які ухвалювались в Верховній Раді, не призвели до радикальної боротьби з корупцією. Більше того, депутати, голосуючи за ці законопроекти, демонстрували найкращі зразки корупції. Оскільки депутати голосували картками за інших депутатів”, - сказав політолог Сергій Таран.
Політолог переконаний: поступово український парламент перестає бути осередком реформ, адже рішення здебільшого ухвалюються в Адміністрації Президента і Кабміні. Водночас, вважають, що справи не кращі і в середині самої Верховної Ради.
“Все ж таки прозорість роботи Верховної Ради і врахування якихось суспільних інтересів, прислуховування до думки опозиції - залишаються на вкрай низькому рівні. Але це природно з точки зору Конституції, яка зараз діє, Конституції 94-го року. Зона публічної політики - вона зменшується, вона скорочується, а все більше набирає вагу політика “залаштункова”, - каже політолог Ігор Жданов.
Під час наступної сесії народні депутати мають довести до ладу кримінально-процесуальний і Житловий кодекси, закон про вибори і земельну реформу. Утім експерти переконані, що чекати такої ж плідної роботи від парламенту восени не варто, адже свою енергію народні обранці скерують на підготовку до парламентських виборів.