Польща оприлюднила записи про перші дні після Смоленської катастрофи

19 вересня 2016, 14:27
Читать новость на русском

У понеділок, 19 вересня, Міністерство оборони Польщі опублікувало на своїй сторінці записки одного з членів комісії Єжи Міллера, яка раніше займалася розслідуванням Смоленської катастрофи.

Про це повідомляє Польське радіо.

Міноборони пов'язало оприлюднення записок з інтерв'ю Єжи Міллера порталу onet.pl, в якому голова Комісії з розслідування авіакатастроф говорив про записку одного з членів комісії Станіслава Журковського. У вересні 2010 року Журковський писав, що в Росії експертів з Польщі не допустили до остову президентського Ту-154М, що зазнав аварії.

У своєму інтерв'ю Міллер наголосив, що записки Журковського стосуються саме вересня 2010 року, в той час як катастрофа сталася 10 квітня. Міллер додав, що польські експерти обстежили уламки літака відразу після катастрофи.

19 вересня Міноборони Польщі опублікувало фрагменти адресованих відомству записок полковника Мирослава Гроховського, що датуються 12, 13, 14 і 15 квітня.

У своїй записці від 12 квітня 2010 року Гроховський пише: "Едмунд Кліх запитав про пропуски для представників Комісії, щоб постійно мати доступ до місця подій. Російська сторона відповіла, що представники нашої комісії будуть супроводжувати членів їх комісії, а окремих пропусків не буде".

Читайте також: Польща звинуватила Росію у фальсифікації чорних скриньок Смоленської трагедії

Відповідно до записок Гроховського, він просив про доступ до оригінальних даних реєстраторів, на що генерал Байнетов відповів, що щодо цього питання необхідно звертатися в прокуратуру.

У записці від 13 квітня Гроховський зазначає: "Не дивлячись на те, що про це було домовлено днем раніше, польській стороні не дозволили взяти участь у процедурах МАК, які почалися о 9:30 [...] Ген. Байнетов заявив, що з уламків літака дістали пристрій. Це був реєстратор типу ATM QAR, який вилучили з місця подій без присутності польської сторони".

На даний момент, беручи до уваги відсутність доступу до повної інформації про роботу комісії, робота польських представників обмежена до збору матеріалів, що надаються російською стороною,
– писав Гроховський 13 квітня.

Згідно з його записами, 14 і 15 квітня польська сторона також не мала доступу до місця події, до уламків літака, було заборонено робити фотографії та аудіозаписи.

Нагадаємо, що 10 квітня 2010 року президентський літак Ту-154 зазнав катастрофи. Тоді загинули 96 осіб, у тому числі президент Польщі Лех Качинський та його дружина.