Польський історик розповів, як залагодити конфлікт щодо Волинської трагедії
На думку історика Анджея Росінського, головне – не допустити до ескалації резолюцій.
За словами дипломата, резолюція Сейму щодо Волинської трагедії – це документ, який не матиме жодних політично-правових наслідків для України, пише "Радіо "Свобода".
"Варшава не має намірів припинити стратегічне партнерство з Україною. Якщо у когось є такі підозри, то вони будуть розвіяні під час цього візиту (візит президента Польщі до України, – 24). Те, що польський президент приїжджає на 25-річчя української незалежності – це дуже промовистий жест у бік України, яка воює з Росією", – каже Росінський.
На думку історика, парламенти Польщі та України мають прийняти спільну резолюцію – про засудження радянського геноциду поляків та українців. А також – встановити дні пам’яті жертв комуністичного режиму.
Треба знайти і по-християнськи поховати загиблих з обох сторін. Створити так звані банки генетичного матеріалу, щоб можна було ідентифікувати замордованих – так як це зараз у Польщі роблять із рештками жертв сталінських репресій,
– вважає експерт.
Читайте також: Польща відреагувала на звинувачення України щодо геноциду
Нагадаємо, 22 липня польський Сейм ухвалив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, що його вчинили українські націоналісти проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни.
У відповідь на це рішення, український нардеп запропонував визнати геноцидом дії міжвоєнної Польщі 1919-1951 років.