Поплавати на Плутоні: чи дійсно на екс-планеті є океан
Вчені мають достатньо підстав стверджувати, що білий колір окремим ділянкам поверхні Плутона надає прихований під його крижаною поверхнею океан.
Про це повідомляє Українська служба BBC.
На думку вчених NASA, під кіркою льоду у "серці Плутона" (або так званій області "Томбо" – 24) може ховатися рідкий "сльотавий океан", який і надає окремим ділянкам небесного тіла насичений білий колір.
Професор Мартін Сігерт з Імперського коледжу Лондона зазначив, що ймовірний океан на Плутоні може бути дуже солоним і багатим на азотисті сполуки, що разом з його надзвичайно низькою температурою різко відрізняло б його від водних мас Землі або супутника Юпітера Європи.
Читайте також: В американського GPS з'явиться серйозний конкурент
Астрономи також зауважили, що, на відміну від Землі і Місяця, Плутон та Харон завжди "дивляться" на одну і ту ж сторону одне одного. Це означає, що два небесних тіла перебувають на одній "приливній осі".
Планетолог Фpeнcic Нiммo з Кaлiфopнiйcькoгo унiвepcитeту у Caнтa-Кpузi припустив, що окeaн Плутoнa cкopiш зa вce cхoвaний нa piвнi 150-200 кiлoмeтpiв пiд кpижaнoю пoвepхнею екс-плaнeти i мaє глибину дo 100 кiлoмeтpiв.
Висунути сміливу гіпотезу дослідникам допомогла інформація, яку зібрала міжпланетна станція New Horizons, здійснивши пpoлiт мiж Плутoнoм тa йoгo cупутникoм Хapoнoм.
Читайте також: Унікальна система NASA зможе попередити про "напад" астероїда