Порошенко не знає, що робити з петиціями, — експерт

16 жовтня 2015, 15:44
Читать новость на русском

Про можливість люстрації суддів та петиції до Президента України розповів гість студії Телеканалу новин "24" – координатор громадської кампанії "За відповідальну владу" Ігор Курус.

Петиція на сайті Президента з вимогою повністю оновити суддівський корпус, за прикладом патрульної поліції, вже набрала майже 30 тисяч підписів громадян. Однак вона досі не розглянута главою держави.

Люстрація суддів

– Влада поставила перед собою нереалістичне завдання. В Україні 9 тисяч суддів – провести процедура люстрації згідно із законом про очищення влади просто неможливо. Громадяни дуже правильно зазначають у своїй петиції, що потрібно не змінювати суддів у системі, які була вибудувана ще за часів Медведчука, а потрібно змінити саму систему. Україні є напрацювання, які дозволять це зробити.

Заміщення – це найкращий механізм. Приклад з патрульною поліцією це доводить.

– Політична воля є, але лише до того. щоб підпорядкувати суддівську систему собі. Ми живемо в умовах не демократії, а партократії, коли партії узурпували владу. Вони дають громадянам лише кинути бюлетень на виборах, хто сама партія фактично сама визначає кому бути депутатом, а кому ні.

Місцеві вибори

– Закон про місцеві вибори абсолютно партиризував ситуацію в Україні. Дійшло до абсурду, наприклад, норма в новому законі про те, що можна відкликати депутата – абсолютна брехня. В законі передбачено, що народ може звертатись до партії з вимогою відкликати того чи іншого депутата, але рішення остаточне приймає партія.

Петиції до Президента

– Президент повинен дослуховуватись до петиції і делегувати їх у парламент. На Майдані люди вимагали змінити систему влади, а не поміняти персоналії. Але партії хочуть управляти всім.

Петиції мали би відновити комунікацію між владою та народом, але Президент не знає, як з ними діяти.

– Якщо влада не буде слухатися свого народу, то знову почнуться мітинги та маніфести.