Порошенко порушує закон про люстрацію, — Соболєв
Голова Люстраційного комітету, народний депутат від "Об'єданання "Самопоміч" в студії Телеканалу новин "24" розповів, про те, як просувається процес люстрації та про онлайн-реєстр осіб, які їй підлягають.
Про онлайн-реєстр
Я нагадаю, що минулого року був принятий закон "Про очищення влади", але він страшенно саботується чиновниками. За цим законом офіційно звільнено близько 500 осіб. Ще така ж кількість пішли самі, або втекли чи перейшли на нижчі посади.
Є такі, хто залишаються на посадах. Станом на сьогодні, ми зібрали в одному місці 755 прізвищ осіб, які мають бути люстровані. Влітку почнеться перевірка високопосадовців у регіонах.
Поповнення списку
Поповняти цей список можуть, по-перше, ті хто його створив. Це я та кілька депутатів, які одержимі ідеєю люстрації. Є ще ціла низка громадських активістів та правників, які збирають і ретельно перевіряють інформацію про тих, хто піддається люстрації і передають нам. Ми отримали понад 3 тисячі скарг на чиновників, але там мало фактів.
Спочатку під дію цього закону підпала Служба зовнішньої розвідки, Верховний Суд України і "Опозиційний блок". Саме ці органи стали позивачами до Конституційного суду, де також у них багато друзів. КСУ сам потребує очищення. Не йому, у такому складі, виносити важливі рішення щодо люстрації.
Саботаж люстрації
Взагалі не очищуються — судді. Бо вже рік не працює Вища рада юстиції, яку, на чолі з Олександром Лавриновичем, ми розігнали. Зараз процес зрушився, і хороші люди у цей орган вже потрапили. Попри це, поки Вища рада юстиції не буде сформована – жоден суддя за рік не люстрований, але надія є.
Також великі проблеми з виконанням люстраційного закону є в СБУ. За офіційними даними з 30 тисяч співробітників найшли 50 колишніх КДБ-шників. У мене є підстави вважати, що Служба безпеки України є "службою небезпеки".
Президент Порошенко теж є порушником закону про люстрацію, адже він не звільняє голову Кіровоградської ОДА, який підпадає під дію цього закону.
Про оборонний законопроект
Після того, як закон був проголосований, хтось вніс правки про те, що митом не обкладаються, поряд з оборонною продукцією, облігації зовнішньої позики. Таких, наприклад, багато у Арбузова (урядовця Кабміну Азарова– "24"). З приводу таких дій ми вимагаємо розслідування.
Єдність коаліції
Це дуже болюча тема. Але під час війни ми не можемо дозволити собі "чубитись" між собою. І говорити, що вони всі чорні, а ми — білі. Можливо це вигідно, але підло. В нашій історії вже таке було, коли внутрішні політичні чвари призводили до втрати Незалежності. Тому ми дуже обережні.