Порошенко провів телефонну розмову з Меркель: відомі деталі
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у четверту річницю подій на Майдані.
Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.
Читайте також: Німеччина не хоче бути втягнутою в конфлікт на Донбасі, – експерт
Співрозмовники обговорили стан реалізації мінських домовленостей, наголосивши на необхідності консолідації режиму припинення вогню. Окрему увагу під час розмови було приділено питанню звільнення заручників. Співрозмовники наголосили на необхідності продовження спільної роботи для звільнення найближчим часом усіх українських заручників та політичних в’язнів,
– йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що політики обговорили відновлення ефективної роботи Спеціального центру з контролю та координації на Донбасі та можливості розгортання миротворчої місії ООН в окремих районах Донецької та Луганської областей.
"Петро Порошенко та Ангела Меркель домовились продовжити підтримувати контакти з усіх вищезгаданих питань, у тому числі у Нормандському форматі", – наголосили у прес-службі.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Петро Порошенко планував розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель про подальше залучення Німеччини до врегулювання ситуації на Донбасі і питання миротворчої місії ООН.
Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".
Що таке мінські угоди? Це заходи, узгоджені на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених "республік" з метою деескалації збройного конфлікту на сході України.