Грубих порушень не було, – поліція попередньо відзвітувала про заходи до Дня перемоги
Джерело:
НацполіціяВ Україні 9 травня відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Станом на 14:00 до поліції надішли 38 повідомлень про порушення. Правоохоронці вже розпочали 5 кримінальних проваджень та склали 9 адмінпротоколів.
За словами першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового та голови Нацполіції Ігоря Клименка, правоохоронці продовжують у посиленому режимі нести службу до завершення всіх заходів.
Читайте також Бійка та заборонена атрибутика: як відзначають День перемоги в містах України – фото, відео
40 тисяч учасників вшанувань і 38 повідомлень про порушення
На цей час відбулося 600 масових заходів. Участь у них взяли понад 40 тисяч громадян. До органів поліції надійшло 38 повідомлень про порушення. Особовий склад продовжує нести службу для забезпечення громадської безпеки,
– зазначив Яровий.
Він також додав, що особливу увагу правоохоронці приділятимуть місцям відпочинку громадян, зокрема парковим та рекреаційним зонам.
Яких порушень зафіксували найбільше
Клименко розповів, що найбільше отриманих повідомлень про порушення стосувалися використання забороненої символіки.
"До реєстру внесли 5 повідомлень щодо виготовлення і використання символіки тоталітарних режимів. Також складено 9 адміністративних протоколів", – зазначив Клименко.
Глава Нацполіції звернув увагу на те, що напередодні заходів провели серйозну профілактичну роботу, тому поки що грубих порушень публічного порядку не зафіксували.
Важливо! У 2015 році Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. По всій території країни заборонили виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного режиму. За це передбачена кримінальна відповідальність.До теми У день перемоги над нацизмом – з забороненою символікою: правопорушення на Миколаївщині
У поліції розповіли про порушення на заходах до Дня перемоги: відео
Зверніть увагу! В Україні, починаючи з 2015 року, замість Дня перемоги – 9 травня відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Натомість 8 травня оголосили Днем пам'яті та примирення – у цей день вшановують ветеранів війни та згадують загиблих.