Посилення бойових дій: чому Захід не реагує і яких помилок припускається Україна
Про реакцію Заходу на посилення бойових дій розповів гість студії Телеканалу новин "24" – експерт з Міжнародного та Європейського права Вадим Трюхан.
Реакція Заходу
– Ніякої спеціальної міжнародної реакції немає. Більше того, дії української влади є хибними. Мінські домовленості, у які нас "вдало" втягнув Володимир Путін, виглядають як фейковий папірець.
Наступ не є повномасштабним, але він показує, що Росія вдається не просто до ескалації, а до відвертого нахабства та випробування української держави на міць.
– Україна мала би довести, що російська сторона не виконує мінські домовленості і повинна вимагати проведення миротворчої конференції.
Вирішення конфлікту на Донбасі
– Війна йде на території України і ми повинні продемонструвати власну здатність до оборони та шукати такі методи й алгоритми, які можуть призвести до повномасштабного врегулювання. Ми повинні вимагати не тимчасових заходів, а проведення міжнародної конференції, за допомогою якої можна повернути втрачені території, покарати винних у військових злочинах та злочинах проти людства, домогтися відшкодування збитків у результаті воєнних дій.
Повернення Донбасу
– Росія хоче повернути Донбас в Україну на своїх умовах, аби він назавжди залишився "кривавою раною" на тілі держави. Україна де-факто не контролюватиме цю територію. Ні в якому разі на такі умови погоджуватись не можна.
Очевидно, що Франція та Німеччина не справляється з тими завданнями, які на них поклала міжнародна спільнота.
Реакція НАТО
– НАТО не може не реагувати, хоча юридично Україна не є членом організації. Військовий конфлікт в Україні дав нову мотивацію для розвитку НАТО. Тобто у разі поширення військових дій, а раптом ще й військовим діям на територіях інших держав Європи – НАТО включиться поповній.