Потенційні родовища на Алясці містять від 5 до 16 мільярдів барелів нафти

19 жовтня 2011, 15:23
Читать новость на русском

На Алясці залягають головні резерви американського чорного золота. Їх довго не чіпали, але зважаючи на апетити промисловості, поклади поволі доводиться відкупорювати.

За найскромнішими підрахунками, потенційні родовища на Алясці містять від 5 до 16 мільярдів барелів нафти. Варто лише копнути глибше, і струмінь сам вирветься назовні.

Але є одне “але”. Багато родовищ розташовані на території Національного арктичного заповідника, найбільшого в Сполучених Штатах природоохоронного об’єкта.

Парк площею 78 тисяч квадратних кілометрів розкинувся на 6 різних екологічних зон. У жодному іншому заповіднику не знайдеться стільки різновидів арктичної фауни як тут.

Національний парк вперше ще у 1960 році взяла під охорону адміністрація президента Ейзенхауера. До сучасних розмірів заповідник розрісся у 1980 році. Він захопив ласі для нафтовиків шматки, але ті нічого не могли вдіяти.

Аби розпочати буріння на території парку, геологам потрібен федеральний дозвіл. Урядовці навідріз відмовляються його видавати. Хоча з іншого боку розуміють, без додаткової нафти країна довго не протягне… Дилема!

Адміністрація Джорджа Буша-молодшого палко підтримувала буріння. В період його президентства суспільна думка також схилялася на бік початку робіт. Штат Аляска першим заявив своє “так”. Ще б пак, адже якщо видобувається нафта, мешканці штату отримують шалені дивіденди - щороку до 2 тисяч доларів на кожного.

Діаметрально протилежну позицію зайняв наступник Буша Барак Обама. Нафтові платформи, трубопроводи і автомагістралі, переконаний, спустошать дику природу. Відтак з бурінням вирішили поки зачекати.