Потужні промислові підприємства України активно впроваджують світовий тренд
Безпека на виробництві та соціальна відповідальність за працівників – стала одним із найважливіших викликів для роботодавців під час пандемії.
В Україні цей світовий тренд активно впроваджують потужні промислові підприємства.
"Починаючи, наприклад, з елементарних засобів індивідуального захисту, тестування робітників і створення карантинних умов на підприємстві – це все люди роблять і це вже норма. На більшості промислових підприємств – це норма", – зазначив Руслан Іллічов, генеральний директор Федерації роботодавців України.
Для прикладу, Група компаній Метінвест системно інвестує у безпеку та комфортні умови праці для своїх робітників. Лише у 2020 році на це витратили понад 30 мільйонів гривень. Тут діє спеціальна програма підвищення комфорту для робітників.
На комбінатах імені Ілліча та "Азовсталь" відремонтовано понад 2 тисячі квадратних метрів приміщень для побуту та відпочинку персоналу, закуплена нова техніка. Крім того, на меткомбінаті імені Ілліча посилили безпеку праці завдяки модернізації освітлення на промислових майданчиках.
Багато чиновників люблять пишатися тим, що вони більше допомагають працівникам, ніж роботодавцям. Але насправді немає нічого ціннішого сьогодні у кожного бізнесу, ніж люди,
– зауважив Руслан Іллічов.
Експерти зазначають, що інвестиції бізнесу у власний розвиток, а особливо у людський капітал стануть драйверами економічного відновлення України.
За словами старшого економіста Ukraine Economic Outlook Михайла Кухара, 2021 рік, а особливо 2022, за прогнозами МВФ, Світового банку та провідних інвестбанків світу, будуть рекордними роками зростання світової економіки.
Цей процес уже почався. Ми бачимо рекордне зростання цін на аграрну продукцію на Чиказькій біржі та на продукцію української металургії на Лондонські біржі металів. Лише наш металургійний експорт зріс на 58 відсотків за грудень. А це, у свою чергу, надходження валютного виторгу та зростання добробуту українців,
– пояснив Кухар.