У ЗСУ пояснили, чому вручають повістки у спортзалах і на блокпостах

27 грудня 2023, 21:36
Читать новость на русском

Представники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можуть вручати повістки на вулицях, у спортзалах та на блокпостах. Адже це не забороняє закон.

Представник Сухопутних військ Володимир Фітьо розповів у ефірі телемарафону, що здійснення заходів оповіщення, тобто вручення повісток, не заборонено практично ніде, пише 24 Канал

Дивіться також Виїзд за кордон, повістки, ВЛК і бронювання: якою була мобілізація 2023 і скільки ще триватиме

Чому повістки вручають у спортзалах та блокпостах

Якщо це вулиці, блокпости – то це є громадські місця, у яких можна здійснювати заходи оповіщення.  У принципі, зараз працівники ТЦК та СП тим і займаються. Це робиться для того, щоб усі ті, хто ще ігнорує таким чином постановку на військовий облік, не уточнює свої облікові дані – це зробили,
– заявив Володимир Фітьо.

Представник Сухопутних військ також відповів на питання, чиєю ініціативою було роздавати повістки у громадських місцях – спортивних залах, ресторанах, маршрутках тощо.

"Це загальна така практика здійснення заходів оповіщення в громадських місцях. Тобто, там, де є люди, там проводяться заходи з оповіщення. Тому що в будинках, наприклад, є домофони, не відчиняються двері... Можна різні причини придумати, щоби ту саму повістку не отримати. А повістку військовозобов'язані мають отримати особисто", – заявив Фітьо.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Загальну мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 14 лютого 2024 року. Це значить, що мобілізація в Україні не припинятиметься. 
  • У Верховній Раді Кабмін зареєстрував проєкти двох законів про мобілізацію і військову службу №10378 та про військові правопорушення №10379. 
  • Перший передбачає зниження призовного віку з 27 до 25 років; право мобілізованим, які прослужать 36 місяців, звільнитися з військової служби; скасування строкової служби та звільнення строковиків. Детальніше про це читайте – за посиланням.