У Повітряних силах прокоментували яскравий спалах у Києві та атаку "Шахідами"

20 квітня 2023, 00:11
Читать новость на русском

Увечері 19 квітня після яскравого спалаху над Києвом, мережа рясніє обговореннями та версіями подій. У КМВА уже встигли повідомити про падіння супутника NASA.

У Повітряних силах ЗСУ зазначили, що яскравий спалах спричинило падіння об'єкта. За попередньою інформацією, це або супутник, як говорили раніше в КМВА, або ж метеорит.

Зверніть увагу Яскравий спалах у Києві: у межах столиці, ймовірно, впав супутник NASA, – КМВА

Повітряні сили звернулися до українців

У Повітряних силах також наголосили, що загрози атаки з боку ворога в напрямку столиці зараз немає, але сили ППО завжди напоготові. Водночас на південно-східному напрямку повітряне командування "Схід" відпрацьовувало по іранських дронах-камікадзе – збити вдалося 10 з 11 "Шахідів". 

Також у командуванні Повітряних сил не оминули увагою народну творчість українців, які вже створили хвилю мемів про спалах у столиці. Серед мемів було й зображення з офіційною символікою Повітряних сил та напис "знищено НЛО".

Прохання не використовувати офіційну символіку Повітряних сил для створення мемів на радість ворогу,
– наголосили у повідомленні.

Нагадаємо, увечері 19 квітня мешканці Києва побачили яскравий спалах. Також спалах помітили й у Білорусі. У КМВА заявили про ймовірне падіння супутника NASA.

Проєкт Alpha Centauri запевняє, що це не супутник

Спалах у Києві співпав з очікуваним падінням супутника RHESSI. Він з 2002 по 2018 роки вивчав викиди енергії та плазми на Сонці, а після виведення з експлуатації ще 5 років перебував у відкритому космосі. Експерти спрогнозували приблизний час падіння о 4:30 за Києвом 20 квітня. Однак, є похибка – плюс-мінус 16 годин. Саме тому спалах у небі над столицею вписувався у цей часовий проміжок.

Втім, освітній проєкт про космос Alpha Centauri, опираючись на дані сайту Satflare відзначив, що супутник не міг впасти над Україною. Мовляв, траєкторія його руху зовсім інша. Зокрема, від Океанії через Південну Америку до Африки, звідти – на Близький Схід та до Китаю, а далі знову до Океанії. Тобто найближче до нас цей супутник тоді, коли пролітає над Саудівською Аравією та Іраком.