Позиція Ляшка щодо довгострокової оренди землі — стратегічно правильна, — політолог

16 квітня 2015, 16:04
Читать новость на русском

Нещодавно на Національній раді реформ президент Петро Порошенко запропонував винести на обговорення громадськості питання продажу земель сільськогосподарського призначення.

Мовляв, це дасть "шалений" ресурс для перезапуску та розвитку економіки — залучення інвестицій, створення робочих місць, стабілізації банківської системи, тощо. Ретранслював меседж гаранта голова його адміністрації Борис Ложкін, який заявив що з 1 січня 2016 року планують зняти мораторій на продаж сільгоспземель.

Коментуючи заяви керівників держави, політолог Вадим Карасьов підкреслив, що: “Земельна реформа — це не тільки ринок землі, це в першу чергу доступ до земельних активів. Тому головне завдання держави – розширити доступ, в протилежному випадку виникає небезпека легітимізації латифундистської системи. А ціль аграрної реформи – створення середнього фермерського класу. Що стане революцією на селі і зупинить тотальне збіднення і так небагатого українського населення".

Об’єктивною виглядає позиція координатора коаліції Олега Ляшка, який нещодавно заявив, що він проти продажу землі, але за довгострокову оренду, мотивувавши це тим що: “якщо й залучати кошти під заставу землі, то це можливо було б зробити шляхом концентрації в земельному банку 10 млн га, що перебувають у державній власності з подальшим випуском облігацій. Це дійсно могло б дати можливість залучити не менш як 10 млрд доларів під адекватні відсотки. Тому найкращою альтернативою розпродажу землі, з точки зору залучення інвестицій та розвитку економіки, є створення потужних інвестиційних стимулів для реального сектору економіки. Тобто для виробничих підприємств, харчової промисловості, машинобудування, деревообробки, легкої промисловості”.