Позиція США: як президентські вибори змінять ставлення до України
Кого можуть обрати американці 45-м президентом і як цей вибір вплине на Україну розповіла гість студії Телеканалу новин "24" – журналіст "Голосу Америки" Тетяна Ворожко.
Кандидати в президенти США
– Скандал із листування Гілларі Клінтон, який зацікавилось навіть ФСБ, може стати вирішальним фактором. Демократична партія шукає того, хто може стати іншим кандидатом. Зокрема, називають імена Джо Байдена, Берні Сандерсона. Зараз це є надзвичайно важливою проблемою кандидатів.
– Республіканська партія ще з початку Майдану була більш проукраїнської і наполягала на суттєвих змінах.
Якщо дивитись на кандидатів зараз, то серед демократів я не бачу того, хто міг би стати серйозним адвокатом для України.
– Наприклад, Берні Сандерс говорить про те, що треба ізолювати Росію, але додає, що це не військовий конфлікт. Серед республіканців є й проукраїнсько і проросійсько налаштовані кандидати. Серед найбільш успішних проукраїнських кандидатів я бачу Карлі Фіоріну. Хоч вона й не увійшла в десятку, проте вона рухається доволі впевнено.
Вона жінка-республіканець, що вже цікаво, в неї великий досвід у сфері бізнесу, вона запропонувала чотирьохступеневу програму для України.
– Під час виборів 2008 року вона працювала разом із Джоном Маккейном. А він є чи не найбільшим адвокатом України.
– Серед інших кандидатів ще можна виділити губернатора американського штату Огайо Джона Кейсіча. Штат Огайо цікавий тим, що там проживає дуже багато українців, та й сам кандидат знає трохи історію України. А також Марко Рубіо – він був в Україні, а також це один із тих сенаторів, які просували Україну.
– Дональд Трамп має високий рейтинг підтримки, але в той же час має високий рівень недовіри. У свою кампанію він не вкладав великі кошти. Він залишається у ТОП-новинах, але тільки тому що він – медійна персона. Та й для українців такий кандидат – не був би добрим.
– Джеб Буш зараз перебуває аж на третьому місці. Він дорослий та врівноважений, але для багатьох американців він може видатись доволі "нудним". Його позиція щодо зовнішньої політики дуже нечітка.
Ставлення американців до українців
– Згідно з останнім опитуванням, 46% американців підтримують надання зброї Україні. Це доволі високий рівень, порівняно з Європою. Там такий високий показник мала лише Польща – 50%. З одного боку, коли розгорталися події на Майдані – їх висвітлювали дуже часто, але тоді просто не було інших новин такого масштабу. Зараз про Україну трохи забули.
А на неформальному рівні я помітила, що українців і росіян досі не дуже розрізняють.