Прагматизм та деполітизація - головні умови діалогу з газових питань
Аби розв'язати європейські енергетичні проблеми, потрібна співпраця ЄС, як споживача та "Газпрому", як газопостачальника. За словами експертів, що взяли участь у круглому столі, організованому Центром соціальних та політичних комунікацій, таке співробітництво має відбуватися лише на взаємовигідних умовах. Зокрема, й для України, як країни-транзитера. Та для спокою усіх сторін, вважають експерти, п
Об'єднання газотранспортних систем - це єдиний вихід з ситуації. Як для України, так і для Росії, переконаний президент Фонду національної енергетичної безпеки, гість з Росії Костянтин Сімонов. Що стосується України, то таке об'єднання в першу чергу зберігає в перспективі за нею статус країни-транзитера. Разом з тим експерт переконаний - європейські країни фінансувати ремонт української ГТС, на що розраховує Україна, не збираються, оскільки це не в їх компетенції.
Реконструювати старі газові труби готовий російський "Газпром", вважає керівник Центру вивчення енергоринків Інституту енергодосліджень Російської академії наук Тетяна Мітрова. Експерт зазначила, у "Газпрому" достатньо можливостей залучення капіталу для реконструкції. Більше того - умовами об'єднання газотранспортних систем є інвестиції в видобування українського газу та можлива участь України в добуванні російського газу. А це гарантія об'ємів постачання блакитного палива на майбутнє, підкреслила експерт.
В разі об'єднання газотранспортних систем Росія також обіцяє знизити ціни для побутових споживачів. Визначили експерти й найголовніші умови подальшого діалогу з газових питань - це прозорість, прагматизм та повна деполітизація.