Права в Україні не дають - їх потрібно брати

10 грудня 2010, 23:58

За права людини в Україні потрібно боротися. Відтак, соціальні активісти очікують на підвищення громадського руху вже на початку нового року.

”Сплеск можливо навіть буде ще більшим, ніж те, що ми чекали, тому що соціальний характер цієї влади - влади великого капіталу неминуче приведе до того, що вона буде вносити все нові і нові ініціативи, проти яких українські громадяни будуть протестувати”, - каже Володимир Чимерис.

Тільки цієї осені кількість мітингів, акцій та протестів різних напрямків збільшилася в рази. Це відповідь громади на утиски влади.

”Навіть за перші три місяці існування нової влади порушень свободи мирних зібрань було більше, ніж за три попередніх роки разом”, - каже Євген Захаров, Харківська правозахисна група.

Натомість, у Європі та світі в українців більше прав, аніж у себе вдома. Громадянам навіть візи стали давати частіше, - кажуть в МЗС.

”В цьому році рівень візових відмов становив не більше 5%. Це дуже чудовий показник, якщо до укладення угоди у 2007 році фактично кожному нашому 10 громадянину України відмовляли в оформленні віз. Це абсолютно свідчить про довіру до наших громадян, європейські колеги зрозуміли, що ми солідні партнери і абсолютно відповідально ставимося до наших завдань”, - каже директор департаменту консульської служби МЗС Андрій Олефіров.

Тим часом, до Адміністрації Президента активісти принесли несвяткове дерево - кілька сухих гілочок у вазоні символізують сумну ситуацію з дотриманням прав людини в Україні.

”Зараз ми з відкритим листом звернулися до Президента України і вимагаємо створення слухань в Раді національної безпеки і оборони України за участю Могильова і безпосередньо розгляду питань порушень прав людини в міліції, а головне - безвідповідальність влади і безконтрольність з боку громадськості”, - каже координатор програм проекту Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Через катування в Україні проходить близько 600 тисяч українців, відтак серед протестувальників під Адміністрацією Президента - здебільшого матері незаконно засуджених до довічного ув’язнення. Кажуть - синів катували і змушували підписати зізнання у вбивстві. Вимагають перегляду справ своїх дітей.

”Для того, щоби він не признався в суді, в тому як це було – вони йому відрізали мочки вух, і електрику підключали до гені талій, і мішок на голову, і биття – по ниркам, по голові, зараз в нього гематома в голові”, - каже мати незаконно засудженого Ніна Ощепкова.

”Били палками, це вже протівогаз, підключали електричний струм до всіх частин тіла, але всі катування він витримав і явку з повинною не підписав, і своєї вини він не признав”, - каже мати незаконно засудженого Тамара Рафальська.

На підтримку таких справ в Україні набув популярності марафон написання листів. У 38 країнах світу усі небайдужі до проблем порушення прав людини пишуть листи, щоб вплинути на уряди країн, в яких відбуваються порушення.