УКР РУС
31 серпня 2015, 07:31
2

Право голосу: чи почують переселенців на місцевих виборах

Менше ніж за два місяці в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, одне із найнагальніших питань, які пов'язані із ними: чи зможуть люди які виїхали із окупованих територій в інші українські міста, на них проголосувати.

У київському санаторії проживає близько 150 вимушених переселенців. Михайло та Ігор відпочивають на ґанку санаторію у Пущі-Водиці. До того як в березні 2014 стали біженцями, пенсіонер та науковий співробітник, не були знайомі. Потоваришували кримські майданівці вже тут.

Півтора роки тому Михайло разом з дружиною вирішив – доки окупанти в його рідному Донузлаві, додому не повернеться. Тепер прагне стати членом нової громади. А право голосу для нього – це показник його громадянських прав.

А от Ігор, з Криму був вимушений не просто виїздити, а тікати. Місцеві "козачки" грозилися вбити його коли він вертався з чергового проукраїнського мітингу. Тепер прагне облаштувати нове життя тут.

Я не знаю, скільки тут пробуду, бо справа затягуєть. Але я маю право вибирати тих депутатів, які мені потрібні,
— вважає Ігор.

Читайте також: Як партії готуються до місцевих виборів

Майже півтора мільйони офіційно зареєстрованих внутрішніх переселенців можуть отримати право проголосувати вже на місцевих виборах у жовтні. Законопроект, який це передбачає, вже розроблений групою депутатів та громадських активістів. Для цього потрібно внести зміни до трьох законів.

Не зважаючи не велику кількість переселенців, їх вплив на результати виборів буде суттєвим лише в окремих регіонах. Директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович заявляє, що біженці, яких найбільше на Донеччині та Луганщині, там загальної картини не змінюють. Натомість змінити своїми голосами результати виборів вони можуть у Києві, а також у Харківській і Запорізькій області, де переселенців більше 100 тисяч.

При цьому автори законопроекту хочуть дозволити переселенцю змінювати виборчу адресу лише один раз на рік.

Автор – Руслан Вініченко.