Право на правду. Крадіжки з бюджету як найприбутковіший бізнес

4 квітня 2017, 18:30
Читать новость на русском

В Україні вже не перший рік боряться з корупцією. Втім, за справді масштабне розкрадання державних коштів у нас досі ніхто не сидить.

Нещодавно з СІЗО випустили Олександра Кацубу – колишнього заступника керівника "Нафтогаз-Україна". Його затримання генпрокурор Луценко подавав свого часу як визначну перемогу правосуддя. Адже Кацуба в часи Януковича виявився причетним до масштабних крадіжок бюджетних грошей.

Слідство нарахувало, що Кацуба і його компанія обікрали державу на 1 мільярд доларів. Тим не менш, Генпрокуратура погодилася відпустити Кацубу в обмін на визнання ним своєї провини і компенсацію в 100 мільйонів гривень в бюджет. Той згодився на умови і вийшов із СІЗО на волю.

100 мільйонів гривень, за які Кацубу випустили з-за ґрат – заледве 4 мільйони доларів. Тобто 25 частина з того, що він устиг вкрасти.

Українська корупція – ось найвигідніший вид бізнесу в світі. Вкрав 1 мільярд, 4 мільйони сплатив у казну. Хоча, можливо, норма прибутку в цьому корупційному бізнесі нижча. Адже 4 мільйони доларів Кацуба заплатив лише в державний бюджет України. Можливо, комусь він заплатив набагато більше.

Читайте також: Мільйони євро на весілля та концерт Вакарчука: Матіос розповів, як вдалося затримати Кацубу

Наразі про це нічого невідомо. Можливо, з часом дізнаємось більше. Як і про те, що коли у 2005 році Юрій Луценко став очільником МВС, на його дружину чекав небачений успіх в кар’єрі. Вона з дрібного чиновника раптом перекваліфікувалася в успішну бізнес-леді. А в родини Луценка з'явився бізнес-центр та купа квартир в центрі Києва.

Дивіться більше у випуску програми "Право на правду".