Правозахисник розповів, як не повторити трагедію в Кривому Озері
Щоб запобігти злочинам на зразок убивства в Кривому Озері, необхідно суттєво підвищити вимоги до нових співробітників поліції та посилювати суспільний контроль над роботою правоохоронців.
Таку думку виданню Gazeta.ua висловив правозахисник Євген Захаров.
За його словами, досі існує поліцейське свавілля, тому що коренем проблеми є незавершеність реформ.
"Очищення правоохоронних органів насправді ще дуже далеке від завершення. Процес триває, виконано не більше 15% від загального обсягу задач. У сусідній Польщі аналогічна поліцейська реформа триває ще з 1989 року. І її там все одно не вважають завершеною.
До того ж і переатестація – це не панацея від некомпетентних кадрів, від злочинців в уніформі. Не варто вважати, що особовий склад поліції повністю очистився та оновився – стільки нових співробітників просто немає звідки взяти. Тому в поліції і деінде залишаються такі кадри, які чинять свавілля. Особливо актуальна ця проблема в провінційних містечках, на зразок того ж Кривого Озера, де сталося вбивство", – вважає Захаров.
Читайте також: У мережу виклали відео нічного штурму відділу поліції на Миколаївщині
За його словами, аби змінити систему та запобігти таким злочинам, необхідно суттєво підвищити атестаційний мінімум для нових кадрів поліції.
Важливо також приваблювати до лав поліції освічених людей із високою моральною планкою, стимулюючи їх високою зарплатою та кар'єрою
, – заявив правозахисник.
Він зазначив, що досить успішно модель реформованої Національної поліції діє переважно у великих містах – Києві, Львові, Дніпрі, Одесі. Але на тотальне запровадження реформ у країні немає грошей.
Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в райцентрі Криве Озеро Миколаївської області місцеві поліцейські закатували молодого чоловіка. Їх вже заарештували.