Представники релігійних течій моляться про дощ
Представники різних релігійних течій, з огляду на погодні умови, моляться про ниспослання дощу. Наприклад, в усіх храмах Києво-Печерської лаври проголошуються особливі молебні. Адже, з давніх-давен церква в спекотний період зверталася до Бога з молитвою про дощ.
“Всі храми про це знають, всі монастирі про це знають, в усіх богослужбових книгах ці послідування є, головне, щоб були ті, хто просить про дощ. Тому що церква - це не тільки священики, це весь народ Божий. І зазвичай, в древній церкві, коли були такі несприятливі умови, чи засуха, то збирався весь народ Божий на чолі з духовенством і всі разом молилися про ниспослання дощу”, - розповідає речник УПЦ МП протиєрей Георгій Коваленко.
Християни західного обряду свою позицію щодо молитви про дощ озвучити не захотіли. В костелі Святого Олександра кажуть: говорити воліють про Бога, а ось погода - не в їхній компетенції. Натомість, українські кришнаїти переконані, що негоди та катаклізми викликані, перш за все, поведінкою людей.
“Бог чує все, що відбувається в нашому серці ще до того, як ми це висловили, навіть у своїх молитвах. Разом з тим, ми повинні розуміти: чи захоче Господь відповісти на наші молитви, або він як люблячий батько іноді карає дітей своїх для того, щоб їх виправити”, - зауважує голова виконавчого комітету центру "Общин свідомості Крішни" Ач'юта Прія.
Православні теж говорять про спеку, як про Божу кару. Священнослужителі вважають, існуючі природні катаклізми є наслідком того, що люди забувають про Бога.
“Господь завжди прагне людей навернути до себе, і якщо відбуваються якісь катаклізми, Господь сильний їх припинити, але тоді, коли люди щиро про це просять і фактично змінили щось у своєму житті”, - зазначив речник УПЦ МП протиєрей Георгій Коваленко.
Водночас, синоптики прогнозують, що спекотна погода триматиметься в Україні ще як мінімум 10 днів.