Прем'єр оцінив роботу своєї команди на “3”

27 червня 2010, 12:38

Уряд працює на “трієчку”. Так оцінив перші 100 днів роботи своєї команди Прем`єр-міністр Микола Азаров. Пояснює не надто високі результати не лінощами міністрів, а кризою, яка нікуди не ділась.

Та саме відновлення економіки Прем`єр називає своїм найбільшим досягненням.

“Друзі мої, що жити стало краще, жити стало веселіше, а хіба ви не відчули, що жити стало стабільніше? Ціни дуже кусаються, так, є таке. Держкомстат каже, що знижуються ціни”, - заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

В опозиції ж переконують, цифри, які, нібито, говорять про зростання економіки, не відповідають дійсності. Зростання дійсно було, але тепер воно сповільнюється.

“В квітні місяці уперше отримали падіння обсягів виробництва, в квітні місяці поточного року на 1,8% .І що більш небезпечно, ця негативна тенденція продовжилася в таравні, і більше цього - почала зростати”, - наголосив віце-прем'єр-міністр опозиційного уряду Олександр Турчинов.

Втім у владній команді не надто зважають на закиди опозиції, адже у них є те, про що їх попередники лише мріяли.

“За 3 місяці гілки владного дерева тісно сплелися, та майже не заважають одна одній, тож привітати Прем`єра із 100-денкою до Кабміну приїхали і Президент, і спікер. Чвари Ющенка і Тимошенко спонукають їх до упередженої критики, Тож Янукович і Литвин порадили Миколі Азарову і його міністрам не надто тягнути владну ковдру на себе”, - розповідає журналіст Юлія Шост.

На фоні загального позитиву, Президент і голова Верховної Ради не забули дорікнути урядовцям надмірною схильністю до адміністрування і захопленість власними повноваженнями при підготовці законів.

“Я маю на увазі ті рішення, які вносяться Кабінетом Міністрів України, проекти рішень, у яких проглядається нестримне бажання перебрати повноваження Верховної Ради України. На Кабінет Міністрів я маю на увазі. Це дуже добре спостерігається на прикладі проекту Бюджетного кодексу і на прикладі Податкового кодексу”, - зазначив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

“Позиція чітка: Податковий кодекс має бути не для податківців, а для промисловості, бізнесу, для людей”, - наголосив Президент України Віктор Янукович.

Дісталося і представникам влади на місцях. Недбала репліка з місця коштувала закарпатському губернатору гнівної догани від Президента. Експерти в свою чергу кажуть, вцілому уряд справляється. Але непогано б було зробити його більш компактним та осучаснити підходи до організації виконавчої влади.

“На майбутнє, я думаю, є сенс думати про більшу компактність урядової команди і формування підходів, які пов`язані скоріше з функціональною спеціалізацією ніж галузевою”, - зазнчив директор Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв.

Водночас, за даними соціологічної групи "Ретинг", майже половина українців сприймають результати роботи уряду позитивно, майже 40% - мають протилежну думку. При цьому, "позитив" фахівці пояснюють феноменом "медового місяця". Мовляв, просто ще не встигли вичерпати кредит довіри громадян.

“Ще підтримують свої виборці, але нову владу ще підтримує частинка виборців, які не мають стійких політичних уподобань і проявляють лояльність до нової влади, починають підтримувати і нову владу”, - висловився голова інституту проблем управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.

Тим часом, меншає симпатиків опозиції. Незадоволення її роботою висловлюють близько 60-ти відсотків опитаних. Такі несхвальні відгуки опозиціонери отримали через постійні внутрішні конфлікти, - пояснюють політологи.