Прилуки: давня історія, що жива й донині
Місто з багатою історією та культурною спадщиною.
Сьогодні вирушаємо на Чернігівщину - у місто Прилуки, яке розкинулося на берегах річки Удай.
Уперше місто згадується у 1085 р. у "Повчанні дітям" Володимира Мономаха. Місто не раз руйнували половецькі орди та монголо-татари. Відбудувати Прилуки вдалося аж наприкінці 16 століття.
Минуло кілька десятиліть - і в Прилуках постала козацька фортеця з валами й ровами, стінами й вежами, громадськими будівлями та церквами.
Одна з найстаріших місцевих сакральних споруд - Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир. Комплекс розміщений за 5 кілометрів від Прилук. Зараз у монастирі зберігається чудотворна ікона та мощі святих. Також на прилеглій території є цілюще джерело.
Окрім числених сакральних споруд, Прилуки цікавлять туристів історичними пам’ятками, зеленими парками, затишною центральною частиною.
Прогулючись містом, ви обов’язково побачите цікаві скульптури, встановлені на честь місцевих діячів культури.
З Києва до Прилук - 140 км, зі Львова - майже 700. З Донецька потрібно подолати понад 600 км, приблизно стільки ж - із Одеси.
Якщо ви їдете до Прилук зі столиці, беріть курс на Бровари. Далі виїжджайте на Сумську або Харківську трасу до Пирятина. Потім на Прилуки - ліворуч.
Харківською трасою дорога довша на 50 км, але краща за якістю.
На дорогу з Києва та назад повноприводний та потужний "Субару Форестер" з автоматичною трансмісією витратив близько 20-ти літрів бензину "Пульс" від АЗК "Окко".
Відпочити після насиченого екскурсіями дня можна в одному з готелів. Ціни за стандартний номер - від 150 грн. З харчуванням під час подорожі проблем не буде: у Прилуках знайдете широкий вибір кафе та ресторанів.
Мандруйте рідною країною разом з "ОККО" та "Субару Україна". І відкривайте для себе унікальні куточки України.