Принтери і ксерокси виділяють небезпечний для людини пил

4 травня 2010, 12:35

Німецькі вчені встановили - пил, що виділяє принтер під час роботи, може бути небезпечним для здоров'я. Дослідники перенесли викиди від роботи принтера на клітини людських легенів.

Результати шокують - так званий "мікропил" викликає мутацію генетичного матеріалу. Це веде до відмирання клітин, що, в свою чергу, може стати причиною запалення. У найгіршому разі клітина з пошкодженою ДНК може перетворитися на ракову.
Олександр Назаренко (головний лікар клініки імунології та алергології): “Різна пилюка, що попадає в організм, слиз її захищає, і ми її постійно відхаркуємо і видаляємо з організму, але величина цієї пилюки - вона у багато разів більше, ніж величина пилюки тонера, тобто ось 3-4 мікрона слиз не захищає - вона не може видалити з організму ось цей тонер. Він залишається постійно в організмі, залишається в легенях, і поступово зменшує функціональну здатність роботи легенів”.

В таких умовах робота в офісі прирівнюється мало не до роботи шахтарів. Постійне вдихання такого мікропилу призводить до хвороб бронхо-легеневої системи. Пил осідає в легенях і зменшує кількість їх функціональної тканини. Відтак, вчені називають це ймовірною причиною багатьох хронічних захворювань.
Михайло Курик (директор Інституту екології людини): “Навіть, якщо ви кожен день будете робити мокре прибирання, ви все рівно не зможете зробити так, щоб не було пилу, а сюди-туди ходиш, а ще хтось - кудись, коротше кажучи, наука каже, що до 500 різних шкідливих речовин органічних/неорганічних саме в пилі, який є в офісі”.

Кількість пилу, що викидає в повітря принтер, кажуть спеціалісти, залежить від картриджа, способу друку і паперу, що використовується. Вік та стан приладу теж відіграють певну роль.
Фахівці радять не встановлювати лазерний принтер та ксерокс в одному приміщенні. Крім того, кімнату варто часто провітрювати, а заправляти картриджі рекомендують лише у спеціально відведених для цього місцях.