Принц Саудівської Аравії розповів, як збирається перевершити Джобса
Саудівська Аравія хоче стати незалежною від чорного золота. Таку нову економічну стратегію розробила влада країни.
Одним з головних лобістів реформ став 30-річний син короля Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман. Альтернативна енергетика, високі технології і навіть туризм — це те, що він прагне розвивати.
Він прагне перевершити Стіва Джобса і втілити в реальність мрії свого покоління про посткарбонове майбутнє. Він працює по 16 годин на добу у країні, де усі і так, мов у Бога за пазухою, — пише Bloomberg.
В Саудівській Аравії зберігається 5 частина усіх світових запасів нафти. Тому країна може дозволити собі практично все.
Саудівська Аравія — одна із найбільш закритих країн світу, яка живе за законами шаріату. Тут заборонені кінотеатри, святкування Нового року, алкоголь і ще безліч речей.
Водночас громадяни Саудівської Аравії живуть у добробуті. Тут є безкоштовна освіта і медицина, навіть за найдорожчі операції хворі не сплачують кошти.
Читайте також: Країни ОПЕК провалили зниження видобутку нафти
Крім того, жителі Саудівської Аравії не платять податку з прибутку. Однак, коли за два роки ціна на чорне золото у світі впала більш, ніж на половину влада вирішила реформувати економіку.
Тепер керівництво країни поставило глобальну мету: до 2030-го року позбутись історично високої залежності від нафти, адже як тільки падає її ціна, країна стає нестійкою.
Тож тепер найбільшу у світі нафтовидобувну компанію у країні планують зробити публічним холдингом і продати 5 відсотків її акцій, а не сировинним галузям хочуть дати друге дихання.
Прикладом для саудівців можуть бути Об’єднані Арабські Емірати. Там у 1980-х роках також почались економічні проблеми через залежність від нафти. Тому там зробили ставку на туризм та розвиток торгівлі.
Щоправда, аби піти схожим шляхом, Саудівській Аравії доведеться хоча б частково лібералізувати суворі соціальні норми і поважати права людини.