Притулок для тварин у Пирогово не закриватимуть
У столичній мерії запевнили - жодних меркантильних інтересів.
А після перевірки Олександр Мазурчак наголосив - попри те, що стан притулку далекий від ідеального, втім тваринам тут краще, ніж на вулиці. І підкреслив - відтепер справи у Пирогові контролюватиме особисто.
”Якщо ми кажемо, що в нас є контролюючі органи, які би хотіли задушити цей притулок, то ми не дамо його задушити. Навпаки, якщо є зауваження - давайте разом допоможемо їх виправити. Якщи ми кажемо, що є перенасичення тварин - давайте дамо їм розширитися можливість, давайте доріжемо їм землю, давайте створимо умови ще кращі, для того,щоб тут було добре, давайте вирішимо з медикаментами”, - каже перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
Щоправда, працівники притулку чиновнику вірять з опаскою. Кажуть вже не вперше потерпають від недостачі коштів, перевірок, чи погроз, а натомість отримують лише обіцянки. І жаліються - під прикриттям "Євро-2012" влада розробила нормативну базу, вимогам якої не відповідає жоден притулок в Україні. Кажуть, що інспектори, навіть за найменшого порушення, закриють притулок.
”Тут була 60 років живодерня. Ми закрили цю територію, побудували тут цей притулок, ми не потратили жодної гривні з бюджету міста, показали приклад, як треба зробити. Це ж не 1 наїзд, який на нас зараз відбувається. Як тільки ми ставимо питання - чому не вирішується проблема, чому отруюються тварини - нас намагаються закрити”, - каже президент міжнародної громадської організації захисту тварин "SOS" Тамара Тарнавська.
Вже днями у КМДА обіцяють провести круглий стіл за участі представників влади, громадських організацій та притулків для тварин і розробити умови співпраці. Як відомо, проблема бездомних тварин для Києва надзвичайно гостра. Відстріл собак офіційно заборонений як негуманний, а на сучасні способи регуляції кількості безпритульних тварин у бюджеті бракує коштів.
Усі притулки поблизу столиці утримуються коштом благодійників та волонтерів. Умови ж в комунальному притулку в Бородянці, за словами природоохоронців, не відповідають нормі. Тим часом кияни продовжують потерпати від нападів бродячих тварин - за минулий рік вони покусали майже 3000 людей.