Приватні інвестори ЖКГ хочуть збільшення пені для боржників

23 грудня 2010, 08:53

Держава має посилити фінансову дисципліну для споживачів комунальних послуг.

В асоціації приватних інвесторів житлово-комунального господарства переконані: усі, хто вчасно не розраховується за воду, газ і тепло повинні сплачувати пеню, при цьому її розмір має бути суттєво збільшений у порівнянні з існуючим нормативами.

"Якщо людина має заборгованість, наприклад, тисячу гривень. Одна сота відсотка - це 10 копійок. 30 днів - це 3 грн. Це ті пені і штрафи на ту тисячу гривень заборгованості, яку підприємство може налічити. Вони можуть якось вплинути на фінансовий стан споживачів. Воно ніякої фінансової, економічної ролі на боржника не зіграє", - каже президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ Сергій Бульбас.

22 грудня глава держави підписав закон відповідно до якого з першого січня 2011 року з усіх боржників, що вчасно не сплачують за комунальні послуги буде стягуватись пеня, щоправда в документі її розміри не вказані. Водночас у проекті Житлового кодексу, що вже пройшов перше читання у парламенті, її планується встановити на рівні однієї десятої відсотка. Опозиційні депутати наполягають, що збільшення пені не можна допускати ні в якому разі.

"Янукович боїться, що громадяни будуть протестувати не тільки на майданах, вони не будуть сплачувати комунальні послуги, тому він робить шаг наступний: приймає закон про пеню. Це ознака того, що ця влада буде забирати у вас житло", - каже народний депутат України, "БЮТ-Батьківщина" Юрій Одарченко.

Екс-міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко, вважає, що сплачувати пеню українцям таки доведеться. Утім навряд чи людей почнуть масово виселяти з квартир, каже колишній посадовець.

"Зрозуміло, що така соціально-політична ситуація в країні, що ніхто не дасть там дуже перегинати палку. Але будуть певні такі зразково показові виступи, розумієте. Вони були в інших країнах", - каже екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

За даними уряду на 1 листопада 2010 року заборгованість населення з оплати комунальних послуг становила 10,5 мільярдів гривень. При цьому, середні терміни затримки по оплаті наданих послуг сягають в середньому 5 місяців.