Проблема добровольчих батальйонів в тому, що їх знищують, — командир "Айдару"
Про отримання статусу учасника бойових дій, ситуацію в добровольчих батальйонах, заборону мобільного зв'язку у зоні АТО та війни між політичними силами у Верховній Раді розповів гість студії Телеканалу новин "24" – народний депутат від "Народного фронту", командир роти "Захід" 24-ого батальйону територіальної оборони "Айдар" Ігор Лапін.
Про ситуацію в добровольчих батальйонах
За його словами, головна проблема добровольчих батальйонів в тому, що їх знищують. Якщо не інформаційно, то фізично, або намагаються дискредитувати в очах суспільства.
Дискредитація – це фактичне знищення батальйону в очах суспільства,
– додав він.
"Айдар" єдиний батальйон, який підпорядковується Міністерству оброни. Конфлікт із керівником батальйону "Айдар" Євгенієм Пташником виникнув тому, що сам керівник ні разу на передовій не з'являвся.
"Командир повинен перебувати, жити і дислокуватися по місцю знаходження свого підрозділу, а не просто віддавати накази на відстані", – переконаний Лапін.
Депутат говорить про необхідність підпорядкування добровольчих батальйонів Міністерству оборони, але наполягає на тому, аби командирами або замісниками призначали лише бойових офіцерів.
Про надання статусу учасника АТО
"Я не можу зрозуміти, кого в нашій державі бояться більше: добровольців-патріотів чи зовнішнього агресора", – розповідає депутат.
Адже бюрократична система не дозволяє багатьом реальним учасникам АТО отримати цей статус, сім'ї загиблих бійців не можуть отримати компенсації. Лапін розповідає, що більшість "айдарівців" на даний момент навіть не перебувають у штаті.
"Хлопці воюють, їм ніколи думати про папери", – додає він.
Про це має піклуватися держава. За його словами, не рідкість, коли справжніх вояків іноді за документи мають за швачок, звісно, що потім боєць не зможе отримати учасника бойових дій.
Депутат наполягає на тому, щоб розділити поняття "статус учасника АТО" та "статус учасника бойових дій".
Статус учасника АТО може отримати кожен хто перебував в той чи інший час на цій території. А статус учасника бойових дій мають отримати ті хлопці, які сиділи в окопах на передовій,
– відзначив він.
Про мобільний зв'язок
Лапін наголошує, що заборона мобільного зв'язку – це повна нісенітниця. Бо на заміну бійцям не видадуть рації, які не будуть глушитись з російської сторони і зможуть тижнями тримати зарядку.
"Нехай будуть телефони. Єдине що: не можна їх вмикати одночасно під час активних дій. Нам треба якось повідомляти своїх рідних і близьких про те, що ми ще живі", – прокоментував він.
Про війну між політичними силами
На думку депутата, глобального непорозуміння у Верховній Раді немає.
"У Раді треба працювати, а не блокувати трибуни і піаритись. Я поважаю рядових бійців "Свободи", але у Верховній Раді треба працювати у політичному полі", – додає він.