Проблема не в Путіні, а в системі, – російський опозиціонер

10 квітня 2015, 14:22
Читать новость на русском

Про "рабську" психологію росіян, громадську діяльність в Росії та тягар радянського минулого розповів гість студії Телеканалу "24" російський опозиціонер та громадський активіст Володимир Малишев.

Про Євромайдан

Володмир Малишив пройшов практично весь шлях революції разом з українцями, до Києва він приїхав в кінці листопада 2013 року. Він зізнається, що і сам не очікував, що протести в Києві триватимуть так довго. Після того опозиціонер більше не повернувся до Росії.

Я приїхав на Майдан тому, що саме за таку форму протесту я боровся в Росії. Українці перемогли тому, що змогли визначити для себе головну ціль – євроінтергація, а потім – зняття з посади Януковича. Це дозволило людям об'єднатися,
– зазначив опозиціонер.

Активіст своє небажання повертась до Росії пояснює тим, що в тій країні шансів щось змінити практично немає.

Читайте також: Жиріновський не готовий обороняти Росію

Громадська діяльність в Росії

На думку опозиціонера, громадська діяльність в Росії не можлива. Малишев відзначив, що на відміну від України, Росія не бажає відмовитись від свого минулого і рухатись вперед.

Проблема не в Путіні, а в системі. Путін рано чи пізно піде з посади, але система залишиться,
– відзначив Малишев.

Про російську опозицію

Малишев переконаний, що опозиції як такої в Росії не існує. Діюча влада створила видимість "опозиції", тому що того вимагає Захід, від якого в свою чергу залежна і Росія. Для того аби продемонструвати "демократію" на політичній арені з'явилися такі особи як, наприклад, Олексій Навальний.

Про "рабську" психологію росіян

Активіст заявляє, що росіяни – це не інший тип народу, проблема заключається у системі, в країні.

"Основна цінність росіян – вижити за будь-яких умов і за допомогою будь-яких методів", – додає він. Проблему Малишев вбачає навіть не в пропаганді, а в спадковому коді, який був закладений ще Сталіним. І для того аби позбавитись цієї психології, потрібно проаналізувати і переоцінити своє минуле і визначитись з напрямом руху всієї країни.