Проблема очистки води є однією з найгостріших у країнах третього світу
Лише в Африці близько 300 млн. людей не мають доступу до безпечної питної рідини.
Їм доводиться вживати забруднену воду, в якій є різні хвороботворні мікроорганізми, зокрема бактерії холери.
"Діарея - третя за смертністю хвороба у Південній Африці. Від неї помирають і діти, і дорослі. Головне джерело розповсюдження захворювання - вода. Окрім цього, в Африці дуже багато ВІЛ-інфікованих. У будь-який момент вони можуть заразитися холерою, бактерії якої є у воді. Часто це закінчується смертю, адже такі хворі не мають імунітету", - каже мікробіолог, Рада з наукових і технічних досліджень Беттіна Женте.
Позбутися проблеми раз і назавжди вирішили науковці з Університету Стелленбоша в Південно-Африканській Республіці - вони створили унікальний очисник води. Простий на перший погляд винахід може очистити воду від бактерій та інших забруднювачів, зробивши її придатною для пиття.
Оболонку нанофільтра виготовили з того ж матеріалу, що й звичайний пакетик з чаєм. А от всередині - суміш ультратонких вуглецевих волокон і нанотрубок з крихітними карбоновими гранулами.
Це поєднання має яскраво виражені антисептичні властивості, відтак може вбивати хвороботворні бактерії та інші мікроорганізми. Вуглецеві гранули нейтралізують механічні та хімічні домішки у воді.
Все, що потрібно зробити людині - помістити пакетик у горло пляшки. Таким чином утвориться своєрідний фільтр, через який протікатиме вода.
"Беремо фільтр, вставляємо в кришечку, набираємо трохи води і закручуємо пляшку. Після цього воду можна спокійно пити. Усі шкідливі хімікати нейтралізовані, бактерії - відфільтровані і вбиті", - каже декан факультету науки Університету Стелленбоша Юджин Клуе.
Один такий пакетик може якісно очистити близько літра води. Головним же достоїнством винаходу є його низька собівартість - виготовлення фільтра обходиться всього у пів американського цента. Наразі розробка проходить серію лабораторних випробувань.