Продати не можна зберегти: чому Міноборони втрачало свої об'єкти
10-15 років тому Міністерство оборони України та українська армія дійшли до стану цілковитого зубожіння. У відомстві готові були продати майже все своє майно, нібито, через неспроможність їх утримувати.
У 2008 році подружжя Терлецьких у Львові купило приміщення Державного Концерну "Військторгсервіс", підпорядкованого Міністерству оборони України. За майже 600 метрів квадратних заплатили 1,5 мільйони гривень, взятих у кредит. Відремонтовану будівлю згодом здали в оренду. Після позову Львівської військової прокуратури від 2013 року її можуть втратити.
За словами Олени Терлецької, прокуратура стверджує, що вони купили будівлю всупереч закону і договір мав би бути визнаний недійсним, а їх майно мало б повернутися у власність Міністерства оборони України.
Терлецькі не єдині, які опинилися у схожій ситуації. Існує близько п’ятдесяти об’єктів, переважно у Західній Україні, які за позовами військових прокуратур Міністерство оборони хоче повернути у свою власність.
Дивіться також: Як змінювалося ставлення до Корбана
У 2005 році Державний Концерн "Військторгсервіс" став правонаступником Головного управління торгівлі Тилу Міністерства оборони України. У час, коли українська армія переживала тотальний занепад, основним активом концерну залишалася нерухомість: магазини, склади, ательє, лазні.
У жовтні 2004 року тодішній міністр оборони України Олександр Кузьмук надає начальнику Головного управління торгівлі Тилу Петру Пукіру довіреність на право видавати висновки та дозволи на укладання договорів відчуження майна підприємств військової торгівлі.