Продуктів, які спалюють жир не існує?

22 липня 2010, 08:36

Дієтологи розвінчують поширені міфи щодо харчування. Виявляється, від бананів не гладшають, а продуктів, які спалюють жир, взагалі не існує, - стверджують вони.

З кожним роком міфів про їжу більшає, адже люди намагаються знайти універсальний метод вирішення всіх проблем.

“Лежачи на дивані і нічого не роблячи вони хочуть схуднути. І намагаються віднайти якийсь універсальний продукт, який би поміг скинути вагу. Насправді такий продуктів взагалі не існує. Це може стосуватися і бананів, ананасів, і таких корисних, як кажуть, соків фреш, які з точністю до навпаки замість щоб знижувати вагу, сприяють до збільшення”, каже співробітник Українського науково-дослідного інституту харчування Наталя Міхньова.

В одному банані 105 калорій і практично немає жирів. Саме тому їх радять вживати під час дієт. Наприклад, аби отримати стільки ж калорій, скільки містить один шматок піци, вам доведеться з'їсти шість бананів. Існує також думка, що деякі продукти спалюють калорії, тому сприяють ефективному схудненню.

“Папайя, взагалі там є папаїн, який справді спалює жири, але я не знаю скільки кілограм потрібно з’їсти, щоб його спалити. І ананаси, в яких є бромілоїн, який також спалює жири”, - каже киянка Марія.

”Це фрукти, наскільки я розумію, овочі. Які в принципі мають мало жирів, тому вони, відповідно і спалюють жир”, - каже киянин Володимир.

Низькокалорійні продукти певним чином допомагають позбуватися зайвої ваги, - кажуть фахівці. Але лише за рахунок того, що люди загалом починають уважніше стежити за підбором харчів і не переїдають. А не тому, що самі вони щось "спалюють". Також абсолютно неприйнятними є дієти з акцентом на якийсь один продукт, наприклад поширена "капустяна дієта" - зауважують дієтологи.

”Щоденно організм повинен отримувати 49 незамінних речовин. В капусті вони не містяться. Так, це дуже корисний продукт, але в комплексі з іншими харчовими компонентами”, каже співробітник Українського науково-дослідного інституту харчування Наталя Міхньова.

Аби почуватися добре, фахівці радять не вірити в так звані "їстівні міфи", а рухатися якомога більше і намагатися зробити свій раціон максимально різноманітним.