Бюджет-2017: підводні камені головного кошторису країни
Цього року є всі шанси, що депутати ухвалять державний бюджет на 2017 рік виважено і не поспіхом, принаймні уряд вже надав його народним обранцям, які встигли ухвалити документ у першому читанні.
У четвер рада ухвалила бюджет на 2017 рік в першому читанні. Але урядовці вже його охрестили "бюджетом чесності", хоча відомо, що він частково побудований на фактично неіснуючих коштах.
В дохідній частині – понад 10 мільярдів гривень зі спецконфіскації активів януковича. Проте закону, який дозволить отримати гроші президента-втікача, досі немає.Парламент не може його ухвалити вже півроку.
А ще в Кабміні сподіваються поповнити бюджет за рахунок продажу державних підприємств – з цього хочуть зробити 17 мільярдів. Ще перед голосуванням за бюджет урядовці переконували, що без змін до Податкового кодексу ухвалювати його не можна.
Йдеться про збільшення акцизу на алкоголь і тютюн на 30%. І зменшення ренти для газовидобувних компаній на суму майже 10 мільярдів гривень. Парламент ці законопроекти ще не розглядав, але вони вже враховані в проголосованому бюджеті.
Прем’єр обіцяв, що зміни до Податкового кодексу ухвалять цього тижня, але депутати цього досі не зробили.
Прийняття податкового законодавства впливає на показники бюджету особливо коли це стосується ставок податків. В меншій мірі впливає, коли стосується покращення адміністрування, – розповів екс-міністр економіки і торгівлі України Анатолій Максюта.
Найважливіші передбачені зміни – це ліквідація податкової міліції та переведення баз даних від фіскалів до мінфіну, також спрощується процедура відшкодування ПДВ.
Читайте також: Хто з депутатів проголосував за суттєве збільшення своїх зарплат – поіменний список
Крім того, Мінфін запропонував, аби десятки рахунків, на які бізнесмени сплачують податки перетворили в єдиний. На їх думку, це спростить життя бізнесу, але це рішення, за словами нардепа Андрія Журжія, блокує голова Податкового комітету від БПП Ніна Южаніна.
До того ж, у змінах можуть передбачити оподаткування аграрного бізнесу – у сільгоспвиробників виробників можуть забрати спецрежим оподаткування й перевести на загальні умови.
Екс-міністр економіки і торгівлі України Анатолій Максюта зазначив, що більш катастрофічно для бізнесу – це очікування нових змін і коливання податкових ставок.
Для того, щоб економіка зростала, уряд має припинити податковий наступ на малий та середній бізнес та нарешті зосередити увагу на великих підприємствах і розробити так зване "антиофшорне" законодавство, яке не можуть прийняти кілька років.