Проект "Крим. Реалії": чи є в анексованому Криму курортне майбутнє?

19 липня 2014, 19:00
Читать новость на русском

За офіційними даними щороку на півострів приїжджало більше 6 млн туристів, але тільки менше 10% кримчан працювало в сфері туризму. Тим не менш, саме від курортників залежали доходи більшості тих, хто живе на півострові.

«Міністр» курортів та туризму Республіки Крим Олена Юрченко говорить:

Якщо раніше український турист приходив на пляж з алюмінієвою каструлею з пельменями, знімав хатинку з розкладачкою і т.д, то сьогодні російський турист на 99% навіть не дивиться в сторону такого відпочинку. Їх цікавлять, перш за все, високий рівень якості, сервісу, цінова політика, але дохід російського туриста все-таки значно вищий, чим дохід українського туриста.

Ситуація на західному узбережжі Криму, а саме на півострові Тарханкут – майже критична. Раніше сюди приїжджали відпочивати жителі материкової України. Тепер і їх практично немає. А обіцяних владою росіян – взагалі немає.

Окрім мух, нічого немає, – говорить власник міні-готелю.

Крим придбав лише російський патріотизм, більше нічого, – розповідає місцевий житель Ленур.

Затори довжиною у 9 км, 40-годинні очікування – так виглядає паромна переправа в Керчі. Росіяни, окрім черг, скаржаться також на ціни, які підвищили місцеві підприємці.

Так звана кримьска "влада" інформує, що переправа працює на максимальній потужності, а це практично означає, що ситуація суттєво не зміниться найближчим часом.

Екс-міністр курортів та туризму АРК говорить:

Цього року туристичний сезон не вдасться ні в Криму, ні в Україні. Треба розуміти, що це проблема не тільки Криму. Інша справа, що він не вдасться з різних причин: звичайно, це скорочення туристичного потоку з України та Росії, а також практично відсутність туристів з Білорусії, Туреччини та країн ЄС.

Далі – дивіться у проекті.