Промисловці вимагають підписання Податкового кодексу попри протести
У Податкового кодексу з`явились захисники. Українська асоціація підприємств легкої промисловості вимагає аби Президент не звертав уваги на мітингувальників і підписав Податковий кодекс.
Промисловці вважають, що усі підприємства мають працювати на однакових умовах і платити однакові податки, відтак спрощенці не повинні мати жодних податкових пільг.
"Ті масові акції, які сьогодні проходять на площі, ті ультиматуми, які висуваються, на думку всіх промислових підприємств не є обґрунтованими, не мають під собою ніякої економічної підоснови", - каже голова Наглядової ради ВАТ "Текстерно" Валерій Ломач.
І не дивно, кажуть страйкарі, бо якраз життя промислових підприємств кодекс може і покращує. Тоді як малих спрощенців - знищує. І справа не лише у формі оподаткування.
"Дві, три, п’ять перевірок протягом місяця. І там є їм дозвіл накладати арешт без рішення суду. І якщо вони ще не дочитались до цих пунктів, не побачили, то нам шкода, то ми за них вже відстоюємо всі загальні інтереси", - каже представник Національної координаційної ради підприємців Володимир Дорош.
Несподівано підтримала вимоги підприємців з Майдану і прихильна до Партії регіонів Федерація роботодавців України. Мовляв, їхні пропозиції у Податковому кодексі теж не враховані. Міліція протестувальників не підтримує, але й протестувати не заважатиме.
"Ми забезпечуємо охорону громадського порядку тоді коли виконавча служба звернеться з листом до нас, що ми будемо виконувати рішення суду, будь ласка забезпечте чи виділіть сили для забезпечення охорони громадського порядку", - каже заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк.
Тим часом експерти прогнозують, що страйкарі кінцевої мети не досягнуть, однак певні реверанси в бік невдоволеного бізнесу Президент змушений буде зробити.
"Буде новий етап пошуку компромісу, компромісу точкового - по окремих нормах, які стосуються застосування єдиного податку для конкретних гру підприємців, інструментів спрощеної системи оподаткування - от як раз тут по певних конфліктних позиціях і будуть шукати компроміс", - каже політолог Володимир Фесенко.
Не на користь вето і час, оскільки неприйняття кодексу може відтермінувати розробку бюджету на наступний рік. Водночас і в Раді, і в Адміністрації Президента вже блукають чутки, нібито Віктор Янукович може повернути документ депутатам на доопрацювання.