Пропаганда замінює живих людей на монолітну безлику масу, — психолог
Чи достатньо повернутися до діалогу, про який кажуть політики. І чи відображають офіційні заяви реальні настрої суспільства. Про це в студії Телеканалу новин 24 розповіла психолог, медіатор Наталія Романь, яка днями повернулася із організованої у Мінську зустрічі під назвою “Діалог: Україна-Росія”.
Як пояснила Романь, медіатори (посередники між сторонами конфлікту) вирішили провести ці діалоги саме в Мінську, щоб жодна зі сторін діалогу не опинився на ворожій території.
Перша людина, яка це запропонувала – російський медіатор Галина Похмелкіна. Спілкуючись з нею в мене було відчуття, що я спілкуюсь з українкою. Вона тверезо оцінює ситуацію, мислить так як ми, - розповіла психолог.
При цьому в подальших діалогах, каже Романь, вони зіштовхнулись з опонентами, які мають кардинально іншу точку зору.
Доходило до того, що ці люди просто цитували російську пропаганду, - розповіла психолог.
Вона додала, що пропаганда працює на те, щоб у ворогу перестали бачити живу людину, а розглядали його як монолітну масу, безликий натовп.
Завдання наших діалогів – побачити в цій масі живих людей. Особливо якщо об’єднати людей за спільними інтересами, тоді вони наближаються до справжнього діалогу, - розповіла психолог.
Вона додала, серед їхніх ключових завдань – створення діалогів між людьми, об’єднаними спільною професією і створити умови для боротьби з пропагандою.