Психологічної допомоги потребують не тільки військові, але й волонтери, – психолог

31 жовтня 2014, 16:25
Читать новость на русском

Про психологічні проблеми військових на Сході, їх небезпеку та методи подолання в ефірі Телеканалу новин "24" розповіла психолог Катерина Проноза.

Експерт розповідає, що коли людина потрапляє в зону бойових дій, це є сильним стресовим фактором, і це включає в організмі всі мобілізуючи важелі, щоб людина могла вижити.

Людині, яка пережила такий стрес в подальшому будуть властиві ті ознаки, яких не було раніше. Це тривожний сон, гіперактивність, нав'язливі спогади, уникнення постійних нав'язливих спогадів. А також посттравматичний стресовий розлад – він може включати крім всього, що вже перелічили, порушення апетиту, сну, агресію або небажання контактувати з оточуючим світом, – розповідає психолог.

Фахівець зазначає, що це нормальна реакція організму людини на ненормальні обставини.

Задача психологів полягає в тому, щоб ці ознаки не отримали подальшого розвитку. Але якщо допомога була надана вчасно, цього не станеться, – наголошує Проноза.

Також вона зазначила, що психологічної допомоги потребують не тільки військовослужбовці, але й ті, хто з ними постійно контактують. По допомогу до психологів мають звертатися медики, волонтери та родини військових.

У кожної людини є внутрішній психоімунітет, в даному випадку ми працюємо з цим, маємо можливість активізувати його на боротьбу з негативними наслідками, – каже психолог.

Також вона зазначила, що до кожного бійця має бути особливий підхід. Навіть рідні і близькі люди повинні відчувати про що можна говорити з військовими.