УКР РУС
23 квітня 2015, 20:18
3

Путін — скажений собака, ніколи не знаєш, що очікувати, — волонтер

Про те, чого бракує українським бійцям для перемоги, волонтерську діяльність та соціальний ролик "Армії потрібні очі" розповіли гості студії Телеканалу новин "24" – координатор проекту "Повертайся живим" Віталій Дейнега та старший лейтенант Збройних Сил України Максим Максименко.

Чому армії "потрібні очі"

Волонтер розповів про те, як створювався цей ролик. Для того аби його створити, за його словами, довелося прикласти "титанічних зусиль".

Старший лейтенант пояснив, чому для армії так важливі прилади нічого бачення та тепловізори.

Значна частина бойових дій припадає на темну частину доби. Ті, хто мають нічну оптику можуть добре проглядати свій сектор огляду. Той, хто немає – реагує лише на шум і бачить не більше в радіусі ста метрів, і то якщо місяць яскравий,
– зазначив він.

Службовець також взяв участь у зйомці цього ролику. За його словами, всі учасники зйомок відчували неймовірну відповідальність перед тими, хто зараз в зоні АТО.

Після ротації ролику на каналах, за словами волонтера, вони почали збирати кожного дня на 100 тисяч гривень більше.

Про волонтерську діяльність

Волонтер наголошує, що через політичні причини Міністерство оборони не може придбати прилади нічого бачення у потрібній кількості.

Для прикладу, нещодавно Міноборони придбали 100 тепловізорів, невелику кількість приладів нічого бачення передала Канада. Ми закупили 340 тепловізорів та 200 приладів нічного бачення,
– відзначив він.

За його словами, така оптика значно дорожча за бронежилети та каски, але і значно потрібніша.

"Більшість загиблих були якраз в бронежилетах та касках", – розповідає волонтер.

Нагадав також і про дитячі страхи темноти. Бо саме темрява криє в собі невідомість, а на війні – ворога.

Волонтер зізнається, що не тільки люди втомилися від війни, а й волонтери. Але після того, як побуваєш в зоні АТО – власні проблеми відходять далеко на задній план, у порівнянні з тим, що бійці роблять кожний день. Саме тому вони й тримаються досі, за словами Дейнеги.

Про ситуацію в зоні АТО

Волонтер наголосив, що як тільки підросте листя – то відразу свою діяльність активізують диверсійні групи.

В Горлівці накопичуються бронетанкові війська і навіть реактивні системи залпового вогню "Смерч". Мабуть не для оборони,
– наголосив він.

Він відзначив, що вирішальну роль тут грає не дата можливого наступу ворожих військ, а ступінь готовності української армії.

Путін – скажена собака, ніколи не знаєш, що в нього на умі. Він психологічно неврівноважена людина, важко передбачити його наступні кроки,
– додав він.

Про п'яту хвилю мобілізації

Лейтенант відзначив, що поряд із мобілізацією, йде ще й призив на строкову службу. Мобілізація проходить планово, без збоїв, розповів він.

"Хлопці-призовники ідуть до Збройних сил більше піднесено. Для них тепер це не просто військовий квиток. На прикладі воїнів АТО вони вже усвідомлюють всю відповідальність за свою країну, землю і власну сім'ю. Вони ідуть цілеспрямовано", – додав він.

На думку волонтера, сама ця самоусвідомленість зможе покращити ситуацію з дисципліною у рядах військових та вирішити проблеми з пияцтвом.