Путіну терміново потрібні гроші, — Нandelsblatt

3 лютого 2016, 19:59
Читать новость на русском

Стрімке падіння цін на нафту змушує владу Росії активніше шукати джерела наповнення бюджету через скорочення доходів від продажу енергоносіїв. Саме тому Москва розпочала процес приватизації державних компаній.

Про це пише оглядач німецького впливового видання Handelsblatt Андре Баллен.

На продаж виставлені державні частки в РЖД, "Совкомфлот", компанії "Алроса", яка займається виробництвом алмазів, а також нафтових корпораціях "Роснефть" і "Башнефть", банку "ВТБ" і компанії "Аерофлот". Загалом у Кремлі очікують за три роки отримати від приватизації 12 мільярдів євро.

Як зазначає Баллен, вже зараз стало зрозуміло — контрольний пакет цих компаній все одно залишиться в руках держави. Крім того, влада звузила коло тих, хто отримає право купити державні активи — надавши таку можливість тільки російським компаніям.

Звичайно, поки не зрозуміло, чи зможуть стратегічні інвестори брати участь у приватизації через створення фірм в Росії. Та навряд чи хоч одна іноземна компанія піде на такий ризик, з урахуванням чинних санкції і того факту, що, купивши російські активи, вона все одно буде міноритарним акціонером з незначним впливом,
— йдеться в статті.

Тому, на думку експертів, в Росії швидше за все повториться сценарій 1990-х років, коли вузьке коло людей з оточення президента зможе збагатитися, скупивши за копійки державні компанії.

Читайте також: Путін потрапив у свою ж пастку або чим Митний союз загрожує Росії