Рада запрацювала: депутати ділили місця у комітетах
Цього тижня у Верховній Раді депутати створили 27 комітетів та 2 спецкомісії. Не обійшлося без сварок, штовханини, погроз і бійки.
У ВРУ створили 27 комітетів та 2 спецкомісії
З трьома перервами, першою парламентською бійкою, зате протягом одного дня депутати таки поділили комітети. Тож вже з наступного тижня зможуть ухвалювати перші законопроекти. У Раді восьмого скликання 27 комітетів – на три менше, ніж у минулому. Додатково створили ще 2 спеціальні комісії – з питань приватизації. Її очолить Борис Філатов, колишній заступник Губернатора Дніпропетровської області. Та з питань контролю над воєнною організацією держави. Нею керуватиме Семен Семенченко із "Самопомочі". Він, до слова, претендував на Комітет із нацбезпеки, який віддали Сергію Пашинському.
Це квота "Народного фронту", в регламенті записано квотний принцип, незважаючи на те, що всі політсили обіцяли відмовитися від квотного принципу, великі фракції від нього відмовлятися не збираються, у нас немає можливості це питання змінити. Міняти його революційним чином, ми не хочемо. Зараз війна. Ми сподіваємося на команду і зробимо з комбатами все, щоб комітет приймав правильні рішення, –каже народний депутат України від "Об'єднання "Самопоміч" Семен Семенченко.
Найбільша кількість, а це 11 парламентських комітетів, відійшла найчисельнішій фракції із 148 депутатів – "Блоку Петра Порошенка". Фракція "Народний фронт" отримала 7 комітетів. По три комітети отримали дві фракції: "Самопоміч" та "Батьківщина".
Ляшко хотів собі бюджетний комітет
Суперечки та торгівля за портфелі були не тільки між політичними опонентами, але й всередині коаліції. В кулуарах депутати подейкували: перерва до вечора оголошена через те, що Олег Ляшко дуже хотів очолити бюджетний комітет, яким керував у шостому скликанні.
Була раніше домовленість про те, що якщо від Ляшка ніхто не входить в уряд, то тоді до нього відходить цей комітет, але від Ляшка увійшла людина в уряд, тому він сам ламає ці домовленості, – розповів народний депутат України від "БПП" Віктор Чумак.
"Опоблок" відмовися від запропонованих комітетів
"Подарованого з панського плеча" не треба, кажуть регіонали, які претендували на три комітети: регламентний, свободи слова та прав людини. Однак коли отримали один, гордо відмовились від всіх. Захищати колег по фракції першим береться Нестор Шуфрич.
ВР 6-го скликання віддала опозиції 10 комітетів, 7-го – 12, але у вас інше бачення, так зробіть все згідно із законом, внесіть до закону про регламент ВРУ норму, що ті, хто голосував за закони 16 січня не мають на щось права, – заявляє народний депутат України від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич.
Дуже сумно, що ті сепаратисти, які працювали проти власної країни, ще тут відкривають рота, або вони працюватимуть, як українські депутати, або вивести їх з зали, – закликав під час засідання народний депутат України від "НФ" Олександр Турчинов.
Недосвідченість Гройсмана спричинила штовханину у залі
Депутати вимагають, щоб у майбутній постанові, яка розподіляє комітети, голів, їхніх заступників та секретарів, ні в якому разі не було фігурантів голосування 16 січня. До того ж "права" опозиція, комбати-мажоритарники хочуть відповідати за регламент і відмовляються голосувати за порожні місця навколо трьох комітетів, де голови ще не обрані. Через нерозуміння чи врахував ці важливі поправки спікер Володимир Гройсман у залі зчиняється штовханина.
Якби ми ще півгодини попрацювали, щоб люди не думали, що ми ідіоти. А вам хочу сказати відкриєте свій поганий рот тут – ми вас винесемо, – звернувся до депутатів "Опозиційного блоку" народний депутат України Володимир Парасюк.
Зі сварок у ВР зловтішаються депутати "Опозиційний блоку"
Депутати з "Опозиційний блоку" звинувачують теперішню провладну більшість в порушенні всіх норм регламенту при розподілі комітетів. І навіть погрожують поскаржитися до Венеціанської комісії.
Приємно бути в колі однодумців з провладної більшості, але якщо серйозно, то якщо до трагедії яка сталася в Україні народ дивився на це, як на безкоштовний цирк, то після того, як загинули військові та мирні люди, народ дивиться на це з огидою. І чекає від нас плідної роботи, а не штовхання пузами у парламенті. І за нами стоїть півтора мільйони виборців, так як за кожним з вас, – сказав народний депутат України Юрій Бойко.
Позафракційні обурились, що не бачили декларацій віце-спікерів
Позафракційні свободівці обурювались, навіть через заступників голови парламенту. Кажуть за віце-спікера Андрія Парубія та першу за історію українського парламентаризму жінку у президії Оксану Сироїд, голосували як "за кота в мішку", бо не бачили обіцяних ними декларацій про доходи.
Наступного тижня вакантні посади голів обіцяють заповнити
Щодо вакантних трьох крісел, то вони залишилися у регламентному комітеті, банківської діяльності та житлово-комунального господарства. Посадити в них керівників депутати обіцяють вже наступного тижня.