"Північний потік-2" – камінь спотикання між США та Німеччиною: нові деталі

14 червня 2020, 15:17
Читать новость на русском

МЗС Німеччини критично висловилось про наміри США ввести розширені санкції за спорудження "Північного потоку-2". У німецькому дипвідомстві вважають, що це – посягання на європейську енергетичну безпеку та суверенітет Євросоюзу.

У Берліні бояться, що санкції зачеплять німецькі компанії

Також обурені намірами Вашингтона і у Бундестазі. Про це інформує видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

До теми Німеччина не хоче коментувати нові санкції США проти "Північного потоку-2"

У Берліні побоюються, що під розширення американських санкцій проти цього газопроводу можуть потрапити німецькі енергетичні компанії Eon і Wintershall, а також німецькі дозвільні органи,
– пише видання.

Що відомо про наміри Вашингтона

  • Конгрес США планує ввести нові санкції щодо "Північного потоку-2".
  • Зокрема каральні обмеження стосуватимуться компаній, що залучені до будівництва, а також надають страхові послуги для суден, зайнятих у спорудженні трубопроводу.
  • У Берліні побоюються, що санкції зачеплять не лише приватні компанії, а й державні німецькі.

Коротко про "Північний потік-2"

  • Це проєкт газопроводу, який постачатиме газ з Росії до Німеччини в обхід України. Загальна довжина "Північного потоку-2" складає 1234 кілометри, він проходитиме через Балтійське море територіями Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
  • Наразі "Північний потік-2" побудовано на 93%. У разі його завершення Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ через Балтійське море до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.
  • Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів у рік.
  • 20 травня 2020 року Загальний суд Європейського Союзу постановив, що газопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" не можуть претендувати на звільнення від дії директиви ЄС. Отож постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Відтак "Газпром" має передати "Північні потоки" в управління іншій, не пов'язаній з ним компанії.
  • У Росії все ж запевняють, що добудують "Північний потік-2" навіть попри санкції.