Як правильно облаштувати квартиру в новобудові: секрети планування від забудовника

20 листопада 2024, 10:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

КН РІЕЛ

Від правильності планування житлового простору залежить рівень комфорту в новій квартирі. І хоч деякі деталі спочатку здаються неважливими, якщо ними знехтувати, остаточний результат може розчарувати.

Для початку треба визначитися з дизайном квартири й окреслити майбутній бажаний результат, радить Корпорація Нерухомості РІЕЛ. Коли проєкт буде готовий, наступний етап – перевірка всіх деталей планування. Про найважливіші з них розповідає Нерухомість 24.

Зверніть увагу Коли вигідніше купувати квартиру: наприкінці 2024-го чи вже у 2025 році

Спальня та вітальня

Розставляти меблі по кімнаті треба так, щоб не було ані порожнечі, ані надмірної скупченості. Якщо квартира маленька, то краще обирати вбудовані меблі. Вони ж розв'яжуть проблему з нестачею місць для зберігання речей.

Як варіант, замість однієї габаритної шафи можна встановити вбудовані стелажі з відкритими та закритими полицями. Так стіна частково виконуватиме функцію меблів, а площа квартири буде вільнішою.

Дуже важливо уникати гострих кутів, щоб інтер'єр мав візуально м'який вигляд.


Спальня у квартирі ЖК Maxima Residence / Візуалізація КН РІЕЛ

Кухня

Щоб кухня була не лише стильною, а й функціональною, потрібно обов'язково створити робочий трикутник. Це зона між кухонною плитою, холодильником та мийкою, якою господарі рухаються найчастіше, коли готують їжу. Усе просто: плита, холодильник і мийка мають бути розташовані якнайближче одні до одних, а візуально їхні точки повинні з'єднуватися у трикутник.

Також дуже важливо подбати про місце для посуду та продуктів тривалого зберігання. Якщо на кухні через нестачу простору не вдасться облаштувати мінікомору, тоді планування слід продумати ще ретельніше. Найзручніші у використанні для таких випадків висувні ящики.

Для маленької кухні варто обирати вбудовану техніку, наприклад, посудомийну машину можна розмістити в нижній кухонній шафі, а мікрохвильову піч – у верхній.

У невеликих і середніх за площею помешканнях кухню можна об'єднати з вітальнею. Варто зазначити, що оптимальна площа для такого рішення має бути не менше ніж 15 квадратів. Кухонну та відпочинкову зони слід візуально розмежувати.


Кухня у помешканні ЖК "Америка" / Візуалізація КН РІЕЛ

Ванна кімната

Функціональність та загальний вигляд приміщення часто псує неправильне освітлення. А воно особливо важливе для ванних кімнат, які зазвичай невеликі за розміром і не мають вікон. Яскраве освітлення треба розташувати біля головного дзеркала, а світло для люстри краще обрати м'яке та розсіяне, щоб не створювати візуального шоку.

Господарі часто намагаються вмістити в маленьку ванну кімнату багато меблів і техніки, не залишаючи достатньо місця між кожною окремою зоною. Цього допускати не можна, бо ванні процедури будуть справді складним процесом.


Ванна кімната з правильним освітленням / Фото Pexels

Коридор та гардеробна

Коридор у квартирі не варто робити надто довгим – це ознака незручного планування. Біля входу до помешкання обов'язково треба облаштувати місце для зберігання верхнього одягу та взуття.

Що стосується гардеробних, то вони потрібні не тільки для щоденного зберігання одягу, а й для сховку сезонних речей та всіляких дрібниць. Гардероб необов'язково має бути великим. Якщо стіни високі, то його можна зробити вужчим, але з акцентом на висоту.


Коридор у квартирі ЖК Riel City / Візуалізація КН РІЕЛ

Корпорація Нерухомості РІЕЛ пропонує квартири з різним плануванням, щоб кожен клієнт міг обрати для себе найзручніший варіант. Усі доступні помешкання у Львові та Києві можна переглянути за посиланням.