Реформа ГПУ – річ непопулярна, доведеться звільнити багатьох, — правозахисник
Про реформування Генпрокуратури, гучні заяви її очільників та поточні справи ГПУ розповів гість студії Телеканалу новин "24" – керівник програми верховенства права Міжнародного фонду "Відродження" Роман Романов.
Реформування ГПУ
За його словами, очікувати від не реформованої структури нульової толерантності і подолання проблем організованої злочинності та корупції дуже важко.
"ГПУ із пірамідальної структури переформується у професійну спільноту людей, які за професійними ознаками можуть запропонувати кандидатури людей, які можуть стати очільниками ГПУ", — сказав Романов.
Кадрові чистки в ГПУ
Головним завданням, на думку Романова, є забезпечення незалежних систем кримінального розслідування для того, щоби верховенство права було чинним принципом для всієї системи юстиції.
Міжнародна співпраця має бути неминучою, тому що відмивання коштів відбувається дуже часто за межами України.
"Сучасні технології, за якими діють корупціонери, суттєво випереджають ті можливості, які мають наші органи розслідування. Тому міжнародна допомога – дуже важлива", — вважає Романов.
Поточні судові справи
Україна, як він розповів, досі перебуває у "болоті" радянської спадщини, яка хоч і розвивалася, але зупинилася у своєму розвитку ще на початку 90-их. Вона залишилася незмінною, тому що ніколи не вистачало політичної волі реформувати цю систему.
"Наприкінці минулого року розвиток покращився тим, що почали об'єднювати впровадження, які раніше були розділені. Але, поки що, це не дає того результату, яке очікує суспільство", — сказав Романов.
Позитивним є прихід людей з поза системи, тому що, якщо є політична воля робити зміни – вони допомагатимуть.
Вихід Бочковського
За його словами, існують ініціативи для скасування застави. Але, роль застави не потрібно недооцінювати, так як це достатній чинник впливу як запобіжний захід. Проте, застава повинна виводити людину із зони комфорту.