Реформи 2015: успіхи і невдачі влади

2 січня 2016, 16:17
Читать новость на русском

2015 рік відзначився стартом значних та важливих реформ в Україні. Правоохоронні органи почали переформатовувати — з'явився термін поліція. Стара міліція та ДАІ поступово відходять у небуття. Місцеві вибори як остаточне перезавантаження влади та децентралізація. І провалена реформа судової системи та квола боротьба з корупцією.

Нова поліція

Молоді хлопці та дівчата на нових автомобілях із завжди увімкненими світловими маячками. У поліцію вони прийшли фактично "з вулиці". Колишніх правоохоронців серед них усього близько 12%. Так стверджує міністр МВС і власне один з ініціаторів реформи Арсен Аваков. Поліція стала реформаторським рухом в Україні. Новий патрульний має конкурентну заробітну плату, не зважає на високі статуси правопорушників, але, у деяких випадках, все таки бере хабарі, за що його відразу ловлять і звільняють. Поліцейські наводять лад на дорогах і охороняють правопорядок на вулицях. ДАІ і ППС тепер в Україні не існує.

Першим прийняв нових поліцейських Київ. Столицю охороняють 2 тисячі патрульних. Далі приєдналися Львів, Одеса, Харків, Ужгород, Мукачево, Миколаїв — це ще декілька тисяч молодих правоохоронців. Низка обласних центрів проводить тестування та навчання майбутніх поліцейських — усього їх більше 7 тисяч.

Та крім патрульної поліції, яка виконує функції ППС та ДАІ, залишаються ще деякі міліцейські відділи. Їх також беруться реформувати. Тільки після першої переатестації в Києві та області відсіяли 80% претендентів на службу в Національній Поліції. Почалися перші протести.

Перезавантаження влади

2015-го відбулося остаточне перезавантаження влади завдяки місцевим виборам. Крім того, розпочався процес децентралізації, а саме встановлення двох рівнів влади: національного та місцевого. Тепер уряд вирішує лише глобальні питання життя країни, проблеми місцевого рівня — громада села чи міста. Такі об'єднання отримують усі необхідні ресурси, повноваження й відповідальність.

Провал судової реформи

2015-го гучно провалилися боротьба з корупцією та люстрація корумпованої судової гілки влади. Експерти наголошують, що 2016 року помилки доведеться виправляти. Боротьба з корупцією має стати головною темою року. Через провалені реформи урядові крісла можуть змінити господарів, а на політичну арену вийдуть нові особи.