Режисер, який став автором найтитулованішого українського кіно
Мирослав Слабошпицький — режисер, який зняв найбільш титуловану стрічку українського кінематографа "Плем'я". Вона стала справжньою сенсацією і змусила увесь світ звернути увагу на українське ігрове кіно.
"Плем'я" побувало на 100 фестивалях світу, зібравши більше 40 нагород, зокрема три пальмові гілки Канн та Європейський аналог "Оскара".
Історія про непросте життя глухонімих у спеціалізованому інтернаті шокувала і приголомшила публіку. Історія ненависті, кохання та жорстокості. Головні ролі виконують непрофесійні глухі актори. Для багатьох із них зйомки стали дебютом у кіно. Усі персонажі послуговуються мовою жестів: жодних субтитрів, закадрової музики — лише голий реалізм.
Ще рік після прем'єри ім'я режисера Мирослава Слабошпицького не сходило зі шпальт культових видань. Про нього писали і Washington Post, і The New York Times і The Wall Street Journal. Провідні кінокритики радили глядачам запам'ятати прізвище українця.
Шлях до успіху був довгий. На момент прем'єри режисеру було 39 років. Цікаво, що "Плем'я" — перший повнометражний фільм Слабошпицького. До того були сценарії та "короткометражки".
Тепер у нього справжній менеджер і агент у Голлівуді, а фільм вийшов у прокат у 40 країнах світу, зокрема, у США, Великобританії, Японії, Франції, Німеччині та Швеції. Це нечуване досягнення для української стрічки.
Зараз Слабошпицький працює над фільмом "Люксембург". Місце дії — зона відчуження у Чорнобилі, яка за площею саме відповідає карликовій державі. Знаючи, наскільки успішним було "Плем'я", від режисера знову вимагають шедевра і вносять майбутній фільм у рейтинги найочікуваніших прем'єр 2016 року.
Під таким пресингом не надто комфортно, але режисер себе заспокоює: яким би не вийшов "Люксембург", він уже зняв найтитулованіший український фільм.
Дивіться також: Містична релігія хасидів зародилась в Україні