Демократи збережуть більшість у Сенаті після перемог у Неваді та Аризоні, – ЗМІ

13 листопада 2022, 05:40
Читать новость на русском

Упродовж дня у вівторок, 8 листопада, відбувалися вибори в США до двох палат парламенту. Соціологія перед голосуванням показувала, що демократи можуть втратити більшість у Сенаті та це відіб'ється на підтримці України.

Ситуація у Сполучених Штатах останні місяці була напружена. Усі очікували проміжних виборів, які б мали засвідчити чи навпаки заперечити підтримку громадянами курсу чинного президента Джозефа Байдена.

Читайте також Чи можуть США припинити допомогу Україні після перемоги Республіканської партії

Остаточні результати будуть у грудні

Так, із остаточними підсумками виборів до Сенату доведеться зачекати. Річ у тім, що в штаті Джорджія після підрахунку голосів жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості голосів.

Тому буде другий тур голосування, який визначить розподіл місць. Ймовірно, він відбудеться 6 грудня. За перемогу у голосуванні змагатимуться сенатор-демократ Рафаель Уорнок та кандидат від республіканців Гершель Вокер. 

Щоправда, вирішальний голос у Сенаті має віцепрезидентка від демократів Камала Харріс. Навіть якщо республіканці виграють другий тур від Джорджії, завдяки їй демократи все зможуть гарантувати собі більшість.

Який тепер склад Сенату

Варто зазначити, що підрахунок голосів ще триває. Однак попередні результати показують майже рівні шанси і для демократів, і для республіканців. Ймовірно демократи зможуть уникнути "розгромних" результатів виборів, яких дехто в партії побоювався, зважаючи на падіння рейтингу Байдена та розчарування виборців через інфляцію.

Станом на ранок 13 листопада, за даними CNN, демократи мають у Сенаті вже мають 50 місць. Натомість республіканці – 49. 

Попередні результати виборів до Сенату США станом на ранок 13 листопада / Скриншот з сайту CNN 

Зауважимо, що така перевага демократів стала можливою після імовірної перемоги у Неваді сенаторки Кетрін Кортес Масто. Колишня прокурорка та генпрокурорка штату перемагає республіканця Адама Лаксальта, її наступника на посаді генерального прокурора, сина та онука колишніх сенаторів.

В Аризоні, за прогнозами CNN, сенатор-демократ Марк Келлі переможе республіканця Блейка Мастерса. Перший є колишнім астронавтом і чоловіком ексчленкині Палати представників Габріель Гіффордс. Натомісь Мастерс є відомим як венчурний капіталіст, якого підтримали Дональд Трамп і технічний магнат і новий мегадонор Республіканської партії Пітер Тіль.


Результати виборів до Сенату за штатами станом на ранок 13 листопада / Скриншот з сайту CNN

Першим важливим результатом виборчої ночі є обрання губернатора Флориди Рона Десантіса на новий термін (він очолював штат з 2019 року). Десантіс має здобути перемогу, також збереже свій мандат республіканський сенатор Марко Рубіо. Результати голосування у цьому штаті можуть стати визначальними для долі Палати представників.

Цікаво! На проміжних виборах до Конгресу США сенатор-республіканець Рендал Говард Пол переміг у штаті Кентуккі та продовжить своє представництво в Сенаті. У травні він заблокував законопроект щодо надання Україні пакету військової допомоги.

Що таке Сенат

Це одна з двох палат парламенту США. Кожен штат в Сенаті представляють по двоє депутатів – їх обирають що шість років у шаховому порядку. Тобто 100 сенаторів представляють 50 штатів – цьогоріч на виборах обирають 33 або 34 депутатів.
Джерело: Вікіпедія

Як більшість республіканців у Сенаті вплине на підтримку України

Зауважимо, що у пріоритетах республіканців – релігійні права, пропозиція національної заборони на аборти після 15 тижнів вагітності, боротьба зі злочинністю, інфляція та податки. У Республіканській партії також зосереджені на питаннях нелегальних мігрантів. Вони продовжують політику Дональда Трампа, фокусуючи увагу на нелегальних мігрантах, які прибувають через кордон у США. Багато з республіканців кажуть: ось це реальна загроза, а не те, що Росія напала на Україну.

Опитування Pew Research Center показало, що дедалі більше американців вважає, що США надають забагато допомоги Україні. У березні такої думки дотримувалися 7% громадян, а у вересні їх вже було 20%. А серед прихильників Республіканської партії таку думку підтримують 32% виборців.

Варте уваги – що зміниться після виборів у США: дивіться відео