РФ в полоні страху: як оговтуються росіяни після теракту в Санкт-Петербурзі

4 квітня 2017, 19:09
Читать новость на русском

Росія і досі в полоні страху через теракт у Санкт-Петербурзькому метро. 4 квітня підземку знову закривали після анонімного повідомлення про замінування. Та цього разу бомби не знайшли. Зросла кількість жертв вчорашнього вибуху, а російські силовики назвали ім'я смертника

Вибух у Санкт-Петербурзькому метро влаштував 22-річний Акбаржон Джалілов. Уродженець Киргизстану мав російське громадянство. За даними слідства, спершу він залишив сумку з вибухівкою на станції метро "Площа Повстання". Цю бомбу вдалося знешкодити. Згодом смертник підірвав себе у вагоні метро.

Висновки генетичної експертизи і записи камер відеоспостереження дають слідству підстави вважати, що саме людина, яка вчинила теракт в вагоні, залишив сумку з вибуховим пристроєм на станції метро "Площа Повстання",
– заявила представниця Слідчого комітету Росії Світлана Петренко.

Перші дані про ймовірного терориста з'явилися через кілька годин після теракту. Російські ЗМІ опублікував фотографію чоловіка з бородою в чорному одязі. Та помилилися. Тим часом кількість загиблих від теракту зросла до 14 осіб.

Серед поранених виявилися четверо іноземців – громадяни Латвії, Білорусі, Узбекистану і Таджикистану. Українці від вибуху не постраждали.
Поки ніхто на себе відповідальності за теракт не взяв.

Тож російська влада сама може вирішувати, кого звинувачувати – в залежності від своїх політичних цілей. Серед варіантів за даними російських ЗМІ – і українські націоналісти, й Ісламська держава.

Крім того, теракт можна використати як привід для того, аби зачистити рештки російської опозиції. Це доволі актуально після масових протестів проти корупції, які прокотилися Росією наприкінці березня.

Страшними є і можливі політичні наслідки теракту в Санкт-Петербурзі, який може запрограмувати російську владу на максимально агресивну реакцію, в основі якої буде принцип "бий своїх, щоб чужі боялися",
– сказав російський політолог Іван Преображенський.

Дехто з оглядачів пише, що за вибухом може стояти і особисто Володимир Путін. Адже наступного року в Росії мають відбутися президентські вибори. І на тлі економічних негараздів теракт хороший привід, щоб переключати увагу росіян і нагнати собі рейтинг.

Водночас, політологи не виключають, що вибух могли влаштувати і російські спецслужби без погодження з Путіним. Таким чином натякнувши йому напередодні виборів, що з ними треба рахуватися.

Читайте також: Навіщо Путіну теракти?

Нагадаємо, 3 квітня між станціями метро "Сінна площа" та "Технологічний інститут", що в самому центрі Санкт-Петербурга, пролунав вибух.