Римські печери досліджують роботи з дистанційним керуванням
Археологи вирішили вдатися до ноу-хау, аби хоч трохи наблизитися до розгадки таємниць підземного міста.
3D-зображення, отримані роботами, лягли в основу нового підземного путівника під назвою "Прихований Рим".
"Ці місця звичні для нас археологів, це частина нашої буденної роботи. Але мільйони туристів і мешканців міста навіть не здогадуються, що відбувається у них під ногами", - каже археолог Джованні Карузо.
Римляни та гості столиці спочатку матимуть змогу оглянути лише 40 визначних місць у підземеллях. Далі маршрути поступово розширюватимуть. Згодом до них потраплять сотні найпотаємніших закутків печерного міста. Його вивчення - принципово важливе, кажуть археологи.
"Найбільший римський музей знаходиться під землею, його ще потрібно вивчати й вивчати. Якщо нам вдасться зрозуміти печерні пам’ятки, ми краще осягнемо те, що розташовано на поверхні", - каже асоціація “Підземний Рим” Адріано Морабіто.
До виданого путівника увійшов опис підземних форумів - площ, спеціально створених для публічних зібрань; є тут розповіді про арени гладіаторів, цирки та інші суто римські споруди. Вчені підрахували, що все це споруджували упродовж трьох тисяч років. Подивитись на підземне місто можна всього лише за 5 євро.